خانه / اخبار / تربت حیدریه / چيني ها در فولاد تربت سرمايه گذاري مي کنند!

چيني ها در فولاد تربت سرمايه گذاري مي کنند!

فولاد

فولاد

رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و چين گفت: «بخشي از ۲۲ميليارددلار طلب جمهوري اسلامي ايران از چين، در چهار پروژه مهم عمراني استان به صورت مشترک با کشور سرمايه گذاري مي شود.»

حجت الاسلام «سبحاني نيا»، با تأکيد بر اين که استان خراسان رضوي هم در سرمايه گذاري طرف چيني سهم دارد، تصريح کرد: «اين پروژه ها شامل پروژه فولاد تربت حيدريه، فولاد سبزوار و نيروگاه برق در خواف و رشتخوار و چند پروژه ديگر است.»

نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي افزود: «بخشي از مبلغ اين سرمايه گذاري ها، از ۲۲ميليارددلار مطالبات معوق نفتي و گازي ايران از چين است که از طريق فاينانس به صورت مشترک بين ايران و چين سرمايه گذاري مي شود.»سه شنبه هفته گذشته علي لاريجاني به همراه هيئتي از کشورمان سفري ۴روزه به کشور چين داشت و سبحاني نيا نماينده نيشابور به عنوان رئيس گروه دوستي پارلماني ايران و چين در اين سفر همراه علي لاريجاني بود.تبادل نظر ديپلماتيک و اقتصادي با مقامات چين بر سر نحوه وصول مطالبات معوق نفتي و گازي ايران از چين و دستيابي به يک توافق جديد به منظور وصول حدود ۲۲ميليارددلار مطالبات معوق نفتي و گازي ايران، مهم ترين محور مذاکرات در اين سفر عنوان شده بود.

اعلام آمادگي چين براي فاينانس پروژه ها در کشور

در ادامه اين گفت وگو سبحاني نيا با تأکيد بر اين که هم اکنون بحث انتقال پول مطرح است، گفت: « دولت چين اعلام آمادگي کرده است تا اين مبلغ را در پروژه هاي عمراني کشور از طريق فاينانس سرمايه گذاري کند. وي افزود: اين سرمايه گذاري ها در پروژه هاي صنعتي مانند فولاد، را ه آهن، مترو، سدسازي و پروژه هاي آبرساني انجام مي شود.

محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در اولين روز سفر هيئت ايراني به چين، در مجلس ضمن بازگو کردن مبلغ بدهي ۲۲ميليارددلاري چين به ايران، گفته بود، تأمين فاينانس بيش از ۲۰طرح پتروشيمي ايران هم به دليل پايبند نبودن بانک هاي چيني فعلا به حالت تعليق در آمده و اين در حالي است که مطابق با توافق هاي قبلي، قرار بود چين در قبال هر يک دلار درآمد حاصل از خريد نفت ايران، معادل سه دلار فاينانس طرح هاي انرژي همچون واحدهاي پتروشيمي را تأمين کند.

اجرايي شدن پروژه ها ۲۰۰هزار فرصت شغلي در کشور ايجاد مي کند
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي در اين گفت وگو با تأکيد بر اين که هم اکنون براي فاينانس پروژه ها، سرمايه گذاري اغلب در بخش هايي است که بتواند زمينه هاي توليد و نيازهاي کشور را در آينده فراهم و فرصت هاي شغلي بيشتري ايجاد کند، گفت: با اجرايي شدن اين پروژه ها، بيش از ۲۰۰هزار فرصت شغلي در کشور ايجاد مي شود.

سبحاني نيا همچنين درباره نحوه سرمايه گذاري طرف چيني به خراسان رضوي گفت: ۷درصد فاينانس مبلغ ۲۲ميليارددلار ماست و مابقي سرمايه طرف چيني است که در پروژه ها سرمايه گذاري مي شود.

وي گفت: طرف چيني اعلام آمادگي کرده است که روند سرمايه گذاري بيش از مبلغ بدهي اش باشد و اين سرمايه گذاري ها ادامه پيدا کند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(