خانه / اخبار / ساخت کنارگذر شهر رشتخوار در انتظار یاری مسوولان

ساخت کنارگذر شهر رشتخوار در انتظار یاری مسوولان

imagesسه سال پیش کلنگ ساخت کنارگذر شهر رشتخوار زده شد که قرار بود 24 ماهه به پایان رسد و به‌رغم نیمه‌کاره بودن و گذشت سه سال از احداث این پرو‍ژه مهم به علت نبود اعتبار مدت‌هاست کار احداث این پروژه غیرفعال مانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خراسان،‌ علی مراد زاده، عضو شورای شهر رشتخوار در جمع اعضای شورای شهر خاطرنشان کرد: نداشتن کنارگذر ایمن سبب بروز تصادف‌های فراوان طی چند ساله اخیر در رشتخوار و ریخته شدن خون بسیاری از شهروندان شده و خانواده‌های فراوانی را در این شهرستان داغدار کرده است.

وی افزود: کمربندی نیمه‌کاره رشتخوار که تاکنون نه‌ تنها بهره‌برداری نشده بلکه به دلیل وقوع حوادث مرگبار، به جاده مرگ نیز معروف شده، همت بلند مسوولان کشور، استان و نماینده مردم در مجلس جهت به سامان رساندن این پروژه را می‌طلبد.

مراد زاده گفت: وقوع تصادف‌های مرگبار در محور رشتخوار به تربت حیدریه و رشتخوار به خواف ناشی کم عرض بودن جاده و دو بانده نشدن این محور بر اثر تردد هزاران دستگاه خودرو سبک و سنگین از جمله وجود معادن سنگ معدن سنگان و حضور روزانه 2000 هزار کامیون در این شهرستان است.

محمد نجفی، عضو دیگر شورای شهر رشتخوار نیز در این جلسه از مسوولان خواست هرچه زودتر نسبت به تکمیل کنارگذر این شهر اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر روز شاهد بروز حوادث در این مسیر هستیم و نیاز است مسوولان برای رفع این مشکل دیرینه اقدام کنند.

نجفی ادامه داد: تملک زمین‌های کشاورزان شهر رشتخوار برای راهسازی مهمترین مشکل در اجرای عملیات اجرایی این طرح ‌بود که به دلیل طولانی شدن پروژه پنج کیلومتری و نرسیدن اعتبار، عده‌ای از کشاورزان قصد پس گرفتن اراضی خود را دارند.

هادی شادفر، عضو شورای شهرستان گفت: دو پروژه کمربندی و راه رشتخوار- چخماق درحالی است که این پروژه جزو پروژه‌های مهر ماندگار قرار گرفته بود و دولت مکلف به تکمیل آن تا پایان عمر دولت دهم است.

وی یادآور شد: پیمانکار این طرح دارای مطالباتی بوده و مشکل کمبود اعتبار منجر به رکود ساخت این طرح شده است.

به گفته وی نیمه‌کاره ماندن کمربندی رشتخوار که قرار بود این طرح به اظهار برخی مسوولان تا پایان سال قبل بهره‌برداری شود.

در این جلسه غلام‌علی بخشی، سرپرست اداره راه و شهرسازی رشتخوار، کمبود اعتبار را دلیل کندی روند و تعطیلی ساخت کنار گذر شهر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر کار زیرسازی تا زیر اساس کنارگذر شهر رشتخوار انجام شده است.

وی گفت: این پروژه با اعتبار 2.5 میلیارد تومان آغاز به کار کرد بود که برای تکمیل این پروژه نیاز به سه میلیارد تومان دیگر است.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر شهر رشتخوار به عنوان مرکز شهرستان از داشتن کنارگذر ایمن و مناسب برای تردد محروم مانده است و حوادث ترافیکی همچنان در شهر قربانی می‌گیرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(