خانه / اخبار / ساخت مرکز سالمندان با هزینه‌ 40 میلیارد ریالی در تربت حیدریه

ساخت مرکز سالمندان با هزینه‌ 40 میلیارد ریالی در تربت حیدریه

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه از آغاز ساخت مرکز سالمندان پدران و مادران با هزینه‎ای بالغ بر 40 میلیارد ریال خبرداد.
خانه سالمندان

خانه سالمندان

داریوش وکیلی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه  اظهار کرد: ساخت مرکز سالمندان پدران و مادران با هزینه‎ای بالغ بر 4 میلیارد تومان آغاز شده است.

وی گفت: مساحت این مرکز 25 هزار متترمربع است که 20 میلیاردریال از هزینه ساخت آن توسط تعدادی از خیرین اهدا شده است.

رئیس بهزیستی تربت حیدریه بیان کرد: ظرفیت این مرکز 120 نفر است که در بلوار باهنر، روبه‎روی پمپ بنزین قراردارد.

وکیلی ادامه داد: در حال حاضر 70 سالمند در دو مرکز سالمندان آرین و مرحوم احمدیان شهرستان تربت حیدریه نگهداری می‎شوند که فقط ویژه مادران است.

وی گفت: این مرکز در راستای تحقق بخشیدن به اهداف و آرمان‎های سازمان بهزیستی که یکی از برنامه‎های اساسی آن، حمایت، نگهداری و توانبخشی قشر سالمند جامعه است احداث می‎شود.

وکیلی عمده مشکل سالمندان را تنهایی عنوان کرد و افزود: عمده مشکل آنها تنهایی است و به دلیل تنهایی و در خانه ماندن به مشکلات روحی و جسمی مبتلا می‎شوند و معمولا افرادی به این مراکز مراجعه می‎کنند که یا از طریق فرزندان آورده شده‎اند و فرزندان آنها را درک نمی‏کنند و یا مجهول ‎الهویت هستند.

رئیس بهزیستی تربت حیدریه تصریح کرد: هم اکنون از 70 سالمند که تمام آنها زن هستند، 50 سالمند در مرکز توانبخشی سالمندان آرین و 20 سالمند در موسسه خیریه مرحوم احمدیان نگهداری می‏شوند.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(