خانه / اخبار / تربت حیدریه / مشارکت بخش خصوصی در راه‌اندازی مرکز فرآوری زعفران تربت حیدریه

مشارکت بخش خصوصی در راه‌اندازی مرکز فرآوری زعفران تربت حیدریه

مدیرعامل کارخانه زعفران تربت حیدریه گفت: برای راه‌اندازی مرکز فرآوری زعفران در تربت حیدریه ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

حبیب الله معصومیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تربت حیدریه اظهار کرد: کارخانه گلوبال زعفران تربت حیدریه با ظرفیت شش تن تولید زعفران خشک در سال بزرگترین و مجهزترین کارخانه این محصول در جهان به شمار می‌رود.

وی افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت 2.5 هکتار احداث شده که هزار متر مربع آن به سالن‌های تولید و هزار و 600 متر آن به ساختمان اداری و سایر ساختمان‌های جانبی اختصاص داده شده است.

معصومیان عنوان کرد: در این کارخانه 100 نفر به صورت دائمی و مستقیم مشغول فعالیت هستند و در فصل برداشت به مدت 45 روز 250 نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای راه‌اندازی مرکز فرآوری زعفران در تربت حیدریه 100 میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان 20 میلیارد ریال تسهیلات بانکی و 80 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

مدیرعامل کارخانه گلوبال زعفران تربت حیدریه اظهار کرد: این مرکز مجهز به دستگاه‌ها و تجهیزات دقیق و پیشرفته بوده و همه نوع زعفران با هر حجم را بسته بندی می‌کند تا آماده صادرات به نقاط مختلف جهان شود.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی مرکز فرآوری زعفران در تربت‌حیدریه و عرضه محصولات بسته‌بندی شده سبب یکپارچه‌سازی تولیدات و عرضه آنها در جهان با برند خراسان‌رضوی می‌شود که این امر برای یافتن بازارهای جدید صادراتی موثر است.

معصومیان عنوان کرد: ما صادر کننده زعفران هستیم و این طلای سرخ را به کشورهای اروپایی و عربی و حوزه خلیج فارس و حتی ژاپن و چین صادر می‌کنیم و مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.

وی بیان کرد: فعالیت مرکز فرآوری زعفران در تربت‌حیدریه با توجه به وسعت زیاد زمین‌های زیر کشت زعفران در این شهرستان و حجم بالای تولیدات سبب کوتاه شدن دست دلالان از بازار می‌شود و کشاورزان مستقیم محصول خود را به این مرکز می‌آورند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(