خانه / اخبار / تربت حیدریه / راه‌اندازی سالن تشریح استاندارد در سبزوار، نیشابور و تربت‌حیدریه

راه‌اندازی سالن تشریح استاندارد در سبزوار، نیشابور و تربت‌حیدریه

دکتر آریا حجازی - مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی

دکتر آریا حجازی – مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی از راه‌اندازی سالن تشریح استاندارد و مجهز در سه شهرستان استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، دکتر آریا حجازی در نشست خبری که ظهر امروز در اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی برگزار شد، گفت: یکی از معضلات اساسی استان نبود سالن تشریح استاندارد و مجهز در شهرستان‌هاست که امیدواریم کلنگ احداث آن امسال در شهرستان‌های سبزوار، نیشابور و تربت‌حیدریه بخورد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 135 هزار نفر به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، افزود: 95 درصد این تعداد برای معاینه مراجعه می‌کنند و 4 هزار نفر مراجعان فوتی هستند که مهم‌ترین و پراهمیت‌ترین هم همین فوتی‌ها هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی، یکی از مشکلات این سازمان را کمبود شدید نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب 438 نفر پرسنل نیاز داریم که در حال حاضر تعداد پرسنل فقط 100 نفر است و در شهرستان‌ها وضعیت به‌مراتب بدتر است و اکثر نیروهای شهرستان از مشهد تأمین می‌شود.

حجازی با بیان اینکه مجوزهای استخدام از کشور صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تغییر و تحول اساسی در سازمان شکل بگیرد نیاز به مجوز استخدام سالانه 50 نفر داریم، درحالی‌ که هم‌اکنون سالانه سه یا چهار مجوز استخدام در استان صادر می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی بانک هویت ژنتیک در کشور و اهمیت آن در شناسایی مجرمین، گفت: بانک اطلاعاتی هویتی، بانک پروفایل ژنتیکی افراد مجرم است که در حال حاضر 5 هزار پروفایل در بانک موجود است و تا 6 ماه آینده 5 هزار پروفایل دیگر از افراد مجرم، پرخطر و سابقه‌دار در بانک قرار می‌گیرد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه 6 هزار و 564 مورد همسر آزاری در سال گذشته اعلام‌ شده است، افزود: این تعداد نسبت به سال گذشته 40 درصد رشد داشته است و از این تعداد حدود 360 نفر از آزاردیده‌ها، مردان بودند که حدود پنج درصد را شامل می‌شود.

دکتر حجازی از افزایش سقط‌جنین، حوادث ناشی از وسایل نقلیه و برق‌گرفتگی در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته 800 سقط‌جنین به ما اعلام‌شده که حدود 30 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و همچنین حوادث ناشی از وسایل نقلیه هزار و 306 مورد بوده که حدود 3 درصد افزایش داشته و فوت براثر برق‌گرفتگی 52 نفر اعلام‌شده که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه آمار مسمومیت با قرص برنج ثابت مانده است، خاطرنشان کرد: 19 نفر از مسمومیت‌های ناشی از قرص برنج در سال گذشته فوت‌شده‌اند که نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی، با اشاره به کاهش آمار سوختگی منجر به فوت و نزاع در استان گفت: حدود 150 نفر سوختگی منجر به فوت در استان داشته‌ایم که حدود 7 درصد نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته و همچنین 45 هزار و 774 نزاع اعلام‌شده که نسبت به سال گذشته حدود 7 درصد کاهش‌یافته است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(