خانه / اخبار / تربت حیدریه / ذخیره قطعی معادن آماده برداشت در تربت حیدریه 63 میلیون تن اعلام شد

ذخیره قطعی معادن آماده برداشت در تربت حیدریه 63 میلیون تن اعلام شد

معدن

معدن

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: ذخیره قطعی معادن آماده برداشت در این شهرستان بیش از 63 میلیون تن است.

محمد سلطانپور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این مقدار ذخایر معدنی، سالانه ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات استخراج می شود.

وی گفت: در شهرستان تربت حیدریه 44 معدن فعال در زمینه های گرانیت، خاک صنعتی، خاک لاشه، کرومیت، مرمریت، کائولین، گچ خاکی، طلا، نقره و مس، سنگ آهک و گل سفید وجود دارد.

او اظهار کرد: در معادن این شهرستان برای ۶۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سلطانپور با اشاره به مشکلات معدنکاران تربت حیدریه افزود: کمبود نقدینگی، زیاد بودن بهره های بانکی، نوسانات قیمت مواد اولیه بخشی از دغدغه های معدن کاران این شهرستان است.

وی با اشاره به فعالیت صنایع تبدیلی در تربت حیدریه بیان کرد: ۸۴ واحد صنعتی و کارگاهی در این شهرستان فعال است که اشتغال دو هزار و ۲۶۱ نفر را بصورت مستقیم فراهم کرده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه با اشاره به احداث کارخانه قند، افزود: این کارخانه در زمینه تولید قند کله و بسته بندی قند و شکر با ظرفیت پنج هزار تن، هزینه هفت میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر تا پایان سالجاری در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

سلطانپور همچنین به احداث کارخانه تولید کیسه های پلی اتیلن در تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: این کارخانه نیز با هزینه یک میلیارد و ۱۲۶ میلیون ریال در این شهرستان در حال ساخت است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

-به نقل از ایرنا

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(