خانه / اخبار / تربت حیدریه / دو پروژه بزرگ صنعتی در شهرستان تربت حیدریه به بهره برداری می رسد

دو پروژه بزرگ صنعتی در شهرستان تربت حیدریه به بهره برداری می رسد

تربت حیدریه – رییس صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه از بهره برداری دو پروژه بزرگ صنعتی طی دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

گلوبال زعفرانمحمد سلطانپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: کارخانه گلوبال زعفران تربت حیدریه با ظرفیت شش تن تولید زعفران خشک در سال بزرگ ترین و مجهز ترین کارخانه این محصول در جهان است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت 5/2 هکتار احداث شده که پنج هزار متر مربع آن به سالن های تولید و 1600 متر آن به ساختمان اداری و سایر ساختمان های جانبی اختصاص دارد.

رییس صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه اظهار داشت: برای احداث این کارخانه عظیم زعفران که با مشارکت سرمایه گذار خارجی احداث شده 100میلیارد ریال هزینه شده است.

سلطان پور به پروژه دیگر صنعتی آماده افتتاح در تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: بزرگترین تولید کننده ˈسیانورˈ در کارخانه استحصال معدن طلای زرمهر در تربت حیدریه آماده بهره برداری است.

وی بیان کرد: سیانور تولید شده برای جدا سازی سنگ آهک از طلا است که افتتاح آن کمک بزرگی برای کارخانه استحصال معدن طلای زرمهر در شهرستان تربت حیدریه خواهد شد تا این کارخانه بتواند از واردات سیانور از خارج کشور جلوگیری کند.

وی ادامه داد: برای راه اندازی تولید سیانور در کارخانه طلای زرمهر تربت حیدریه 160 میلیارد ریال هزینه شده است.

رییس صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: با افتتاح این دو کارخانه بزرگ در این شهرستان حدود 300نفر اشتغالزایی خواهد شد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(