خانه / ورزش شهرستان / دومین زورخانه تربت حیدریه افتتاح شد/ لزوم گسترش ورزش پهلوانی در تربت حیدریه

دومین زورخانه تربت حیدریه افتتاح شد/ لزوم گسترش ورزش پهلوانی در تربت حیدریه

تربت حیدریه : دومین زورخانه تربت حیدریه به همت خیرنیک اندیش اکبر سالاری احداث و با حضور رئیس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای افتتاح شد.
ورزش باستانی - زورخانه

ورزش باستانی – زورخانه

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی ایران ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح دومین زورخانه تربت حیدریه اظهار کرد: تربت حیدریه با وجود ورزشکاران خوبی که در ورزش زورخانه ای دارد به لحاظ تعداد زورخانه وضعیت مناسبی ندارد.

محمد رضا طالقانی گفت:خوشحالم ورزش زورخانه ای دراین شهراینگونه علاقمندان و مشتاقانی دارد، اما برایم جای سوال است، چرا با این همه اقبال مردم تربت حیدریه به ورزش زورخانه ای، این شهرتنها یک زورخانه دارد و بعد از سالها این دومین زورخانه ای است که دراین شهر افتتاح می شود.

تربت حیدریه در احداث زورخانه عقب مانده

وی افزود: درهمین خراسان رضوی شهری با 60 هزارجمعیت 14 زورخانه دارد، اما تربت حیدریه در این زمینه عقب ماندگی های زیادی دارد که امیدوارم ازاین پس جبران شود.

طالقانی با بیان اینکه ثواب احداث یک زورخانه کمتر از ساختن یک مدرسه و یا هر بنای خیر دیگری نیست از خیرین پرسید: چراخیرین تربت حیدریه به این عمل خداپسندانه روی نمی آورند؟

وی بیان کرد: خراسان ورزشکاران نامی در ورزش زورخانه ای دارد و هرچه برایشان کار کنیم باز هم کم است.

رئیس فدراسیون ورزشهای زورخانه ای گفت: این زورخانه که امروزشاهد افتتاح آن هستیم، به همت خیرنیک اندیش پهلوان اکبرسالاری با یربنای 500 مترمربع و هزینه ای حدود 400 میلیون تومان احداث شده است و طوری طراحی شده که می توان مسابقات کشتی پهلوانی را نیز در آن برگزار کرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(