خانه / اخبار / تربت حیدریه / دستگیری شکارچی قوچ وحشی در زاوه

دستگیری شکارچی قوچ وحشی در زاوه

Untitled-2

رئیس اداره حفاظت محیط زیست زاوه از دستگیری یک شکارچی متخلف و کشف لاشه یک راس قوچ وحشی در منطقه شکارممنوع “ژرف” این شهرستان خبر داد.

داود نورمحمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این متخلف که هنگام گشت زنی مشترک یکان حفاظت محیط زیست شهرستان های زاوه و فریمان به دام افتاد، یک سر خرگوش، سه عدد تبر و چهار قلاده سگ شکاری نیز کشف شد.
رئیس محیط زیست زاوه زیان وارده به محیط زیست از ناحیه این متخلف را 103 میلیون ریال اعلام و بیان کرد: این شکارچی متخلف که با کمک سگ های شکاری اقدام به شکار قوچ کرده بود با دستور دادستان عمومی و انقلاب زاوه روانه زندان تربت حیدریه شد.
منطقه شکارممنوع ژرف در شهرستان زاوه 74 هزار هکتار وسعت دارد که پستاندارانی چون پلنگ، قوچ، میش، گراز، گربه جنگلی، گرگ و کفتار و پرندگانی چون بالابان و بحری در آن زیست می کنند.
شهرستان زاوه، به مرکزیت شهر دولت آباد از شمال با شهرستان های فریمان و تربت جام، از غرب با تربت حیدریه، از جنوب با رشتخوار و خواف و از شرق با تایباد و تربت جام همسایه است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(