خانه / اخبار / تربت حیدریه / دومین دستگاه ام آر آی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه

دومین دستگاه ام آر آی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه

ام آر آی

ام آر آی

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تربت حیدریه از تحویل دومین دستگاه ام.آر.آی در جنوب خراسان رضوی به بیمارستان نهم دی این شهرستان خبر داد.

سیدحسین خادمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور رفاه حال شهروندان ساکن منطقه جنوبی استان خراسان رضوی بعد از گناباد دومین دستگاه ام.آر.آی به همت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در این شهر آماده راه اندازی است.
وی گفت: به دنبال پیگیریهای صورت گرفته و اخذ مجوز دستگاه ام.آر.آی با هزینه 55 میلیارد ریال خریداری و تحویل دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار داشت: با توجه به جمعیت حدود یک میلیون نفری این منطقه و نیز قرار گرفتن آن در مسیر مواصلاتی و جاده ترانزیتی مرکز، جنوب و جنوب شرق کشور به مشهد هر روزه شاهد حوادث و سوانح هستیم که با راه اندازی این دستگاه کمک بزرگی در جهت سلامت شهروندان خواهیم داشت.
وی افزود: پیش از این بیماران در منطقه تربت حیدریه برای استفاده از خدمات ام.آر.آی به مشهد اعزام می شدند اما با راه اندازی این دستگاه در تربت حیدریه مراجعات مردمی به مرکز استان کم خواهد شد.
خادمی گفت: ساختمان ام.آر.آی در تربت حیدریه نیز توسط خانواده نیکوکار مرحوم دکتر توکلی به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اهداء شده و آماده نصب دستگاه است.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به حدود یک میلیون نفر جمعیت در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه 618 دانشجو در 9 رشته دانشگاهی و 162 تخت در دو بیمارستان واقع در شهرهای مه ولات و زاوه دارد.

ام.آر.آی(Magnetic Resonance Imaging) و یا تصویرسازی تشدید مغناطیسی، یک روش تصویربرداری دقیق و پرقدرت برای تشخیص مشکلات و بیماریهای بافتهای بدن می باشد که یکی از نقاط تمایز آن روش با سی.تی.اسکن در این است که در ام.آر.آی تصاویر بافتهای نرم مانند غضروف، تاندون، لیگامان، عصب و رگها بسیار واضح و دقیق دیده می شوند و این روش تصویربرداری برای تشخیص بیماریهای این بافتها مفید است.
دستگاه ام.آر.آی معمولا به شکل یک اتاقک کوچک است که تونلی در درون آن وجود دارد. تختی در جلوی این تونل قرار دارد که می تواند به درون آن حرکت کند. برای انجام ام.آر.آی بیمار روی تخت دراز می کشد و سپس به داخل تونل می رود و در مدت تصویربرداری تخت بیمار در داخل تونل حرکت می کند. مدت تصویربرداری با ام.آر.آی طولانی تر از سی.تی.اسکن است

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(