خانه / اخبار / دایرة‌المعارف و تقویم توسعه فرهنگی تربت حیدریه تدوین می‌شود

دایرة‌المعارف و تقویم توسعه فرهنگی تربت حیدریه تدوین می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه از تدوین دایرة‌المعارف و تقویم توسعه فرهنگی این شهرستان خبر داد.

محمدجواد انصاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه اظهار کرد: نخستین اقدامی که مدنظر شوراهای شهر تربت حیدریه بوده تدوین دایرةالمعارف و تهیه و تنظیم تقویم توسعه فرهنگی این شهرستان است.

وی رویکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری تربت حیدریه در مسائل فرهنگی را آموزش شهروندی اعلام کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌های ورزشی، فرهنگی و آموزش شهروندی سه اصل مهم در تدوین سند توسعه راهبردی در کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه است.

انصاری با بیان اینکه برای پرهیز از موازی‌کاری ارتباط با دستگاه‌های مرتبط در زمینه تدوین سند توسعه راهبردی در سطح کارشناسی ایجاد شده است، افزود: سند توسعه راهبردی شهر پیش از تدوین لایحه بودجه به نتیجه خواهد رسید و سند راهبردی را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه با اشاره به موازی‌کاری دستگاه‌های مختلف فرهنگی گفت: شهرداری عموماً برنامه‌ها و کارهایی که دیگر نهادهای مسئول نمی‌توانند انجام دهند به عهده می‌گیرد و رویکرد شهرداری در مسائل فرهنگی، هنری، آموزش شهروندی است و ما باید به دنبال ارتقای فکر و اندیشه شهروندان باشیم.

وی برنامه‌های کوتاه‌مدت کمیسیون فرهنگی اجتماعی را شناسایی چهره‌های فرهنگی، برگزاری همایش‌های نکوداشت و بزرگداشت نخبگان و پیشکسوتان عرصه‌های فرهنگ و هنر، عملیاتی کردن طرح شورایاری در محلات، ایجاد پایگاه مشاوره فرهنگی، تقویت جهاد دانشگاهی، تهیه تقویم تکریم مشایخ و مشاهیر این شهرستان عنوان کرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(