خانه / اخبار / تربت حیدریه / خشکسالی و حوادث غیر مترقبه دو هزار 650 میلیارد ریال خسارت به تربت حیدریه زده است

خشکسالی و حوادث غیر مترقبه دو هزار 650 میلیارد ریال خسارت به تربت حیدریه زده است

خشکسالی

خشکسالی

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: طی فصل زراعی تاکنون پدیده خشکسالی و حوادث غیرمترقبه دو هزار و 650 میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان خسارت زده است.

سعادت علی نیا افزود: تداوم پدیده خشکسالی به تنهایی سبب هزار و 550 میلیارد ریال خسارت در بخش کشاورزی شهرستان تربت حیدریه شده است.

وی گفت: از اول فصل زراعی جاری تاکنون حوادث غیرمترقبه همچون سیل، برف و نوسانات دمای هوا نیز هزار و 100 میلیارد ریال به بخش کشاورزی تربت حیدریه خسارت زده است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در عین حال اظهار داشت: برای جبران این حجم خسارات تاکنون هیچگونه اعتباری به حوزه خراسان رضوی اختصاص داده نشده است.

وی در ادامه گفت: 430 رشته قنات در این شهرستان وجود دارد که دبی برخی از آنها بیش از 50 درصد افت پیدا کرده و برخی نیز به صورت کامل خشکیده لذا نیاز مرمت دارند.

مرکز شهرستان 210 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب مشهد واقع است. حدود 69 هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.

79 درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره 90 هزار هکتاری زمینهای کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد.

یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است زعفران می باشد که کشت آن در سطح 11 هزار هکتار با تولید سالانه 34 تن صورت می گیرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(