خانه / اخبار / تربت حیدریه / خسارت تگرگ به سردرختی های تربت حیدریه

خسارت تگرگ به سردرختی های تربت حیدریه

تگرگ

تگرگ

بخشدار جلگه رخ از توابع شهرستان تربت حیدریه گفت: بارش دو روز اخیر در برخی نقاط روستایی این بخش 50 تا 70 درصد به باغهای این منطقه خسارت وارد کرد.

علی اسماعیل نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر این بارش ها در روستای پاگدار به 70 درصد و در روستاهای نسر، مختاری و سربالا بین 50 تا 60 درصد به عرصه های کشاورزی خسارت وارد شد.
وی عمده این خسارات را متوجه بخش باغی عنوان کرد و گفت: تگرگ با ریزش شکوفه های درختان به 55 هکتار از باغ های بادام و 13 هکتار باغ های زردآلوی این منطقه در مجموع 10 درصد خسارت وارد کرده است.
اسماعیل نژاد افزود: همچنین 15 درصد از زمین های زیر کشت منطقه ‘قنات آب سرد سربالا’ خسارت دیده است.
رئیس اداره هواشناسی تربت حیدریه میزان بارش چهارشنبه شب این شهر را تنها یک دهم میلی متر اعلام و اظهار کرد: بیشترین بارش شهرستان با 23 میلی متر در منطقه نسر گزارش شده است.
رجبعلی علی نیا، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت حیدریه گفت: از میزان خسارات ناشی از بارندگی های دو روز اخیر در این شهرستان، گزارشی دریافت نشده است.
شهرستان تربت حیدریه دارای چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ و چهار شهر، هشت دهستان و حدود 150 روستا است و حدود 70 هزار نفر از جمعیت این شهرستان در نواحی روستایی ساکن هستند.
مرکز این شهرستان 250 هزار نفری در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
بخش جلگه رخ، قطب کشاورزی این شهرستان با وسعت دو هزار و 22 کیلومتر مربع و جمعیت بالغ بر 23 هزار نفر دارای 53 روستا و 47 دهیاری است که 49 روستا از این تعداد جمعیتی بالای 20 خانوار دارند.
این بخش حدود 22 هزار و 890 هکتار عرصه زراعی و باغی دارد.

 

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(