خانه / اخبار / تربت حیدریه / 86 هزار تن چغندر توسط کارخانه قند تربت حیدریه خریداری شد

86 هزار تن چغندر توسط کارخانه قند تربت حیدریه خریداری شد

کارخانه قند تربت حیدریه

کارخانه قند تربت حیدریه

تربت حیدریه – مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه گفت: از ابتدای فصل کاری این کارخانه از اواسط مهر ماه امسال تاکنون 86 هزار تن چغندر قند از کشاورزان خریداری شده است.

احمد انسان روز چهارشنبه در جریان بازدید فرماندار تربت حیدریه از این کارخانه افزود: کارخانه قند تربت حیدریه هم اینک روزانه دو هزار و 200 تن شکر تولید می کند.

وی گفت: پارسال در مجموع این کارخانه 164 هزار تن چغندرقند از کشاورزان سراسر کشور خریداری کرد.

مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه افزود: امسال با توجه به کاهش نزولات آسمانی، کمبود منابع آب زیرزمینی و افزایش هزینه های کاشت، داشت و برداشت میزان تولید چغندر در این شهرستان روند نزولی داشته است.

وی ادامه داد: شرکت قند تربت حیدریه برای ارتقاء تولید ملی و افزایش تولید چغندر قند با رویکرد تشویق چغندرکاران از مدتی قبل اقدام به انعقاد قرارداد خرید چغندر با کشاورزان کرد.

انسان گفت: اقدام این شرکت به صورت اعمال سیاستهای تشویقی و آموزشی، ترویج روشهای بهینه کشت، جلب رضایت کشاورزان با اعزام کارشناسان کشاورزی به مزارع، ارائه خدمات مکانیزه و توزیع نهاده های کشاورزی بوده است.

وی پیش بینی کرد با توجه به انعقاد قرارداد با چغندرکاران حمایتی و خرید چغندر آزاد از سایر نقاط کشور تا پایان فصل بهره برداری( آذر ماه) میزان چغندر قند تحویلی به کارخانه قند تربت حیدریه به بیش از 140 هزار تن برسد.

کارخانه قند تربت حیدریه به عنوان یکی از قدیمی ترین واحدهای صنعتی در این منطقه، از سال 1328 تاکنون فعال است.

فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز در جریان بازدید از این واحد صنعتی گفت: کارخانه قند از قدیمی ترین و بزرگترین واحدهای صنعتی خراسان رضوی محسوب می شود که بیشترین اشتغال منطقه را به خود اختصاص داده است.

حسن فتحی نیا افزود: کارخانه قند تربت حیدریه در زمینه اشتغالزایی سهم بسزایی دارد بطوری که 400 نفر نیروی کار دائمی در این واحد فعالیت می کنند.

وی گفت: برای تداوم کار و اشتغال پایدار در کارخانه قند تربت حیدریه باید میزان تولید افزایش و برنامه ریزی شود تا چغندرکاران در کاشت این محصول رغبت بیشتری داشته باشند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(