خانه / اخبار / شناسایی دهک‌های بالای درآمدی برای حذف یارانه نقدی آغاز شد

شناسایی دهک‌های بالای درآمدی برای حذف یارانه نقدی آغاز شد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گفت: کارگروه‌های ما در حال شناسایی دهک‌های بالای درآمدی به منظور حذف یارانه نقدی آنها هستند.
حذف یارانه دهک های بالا

حذف یارانه دهک های بالا

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: ‌از همکاری مجلس اعم از رئیس مجلس که وقت ویژه‌ای برای این کار گذاشتند و هم از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به جهت اینکه خارج از ساعات اداری برای تسریع در رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بودجه تشکر می‌کنم.

وی افزود: خوشبختانه مصوبات کمیسیون برنامه،‌بودجه و محاسبات با توجه به دقت نظری که داشتند واقع‌بینانه بود و می‌تواند رافع مشکلات دولت باشد و نمایندگان کمک کردند یک قانون بودجه شفاف و کاملی را تا الان به تصویب برسانیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر مجلس با اعتماد به کمیسیون تخصصی این اقدام را تکمیل کند و تبصره‌های پیشنهادی را تصویب کند به نظر می‌رسد تا پایان سال بدون کسری می‌توانیم بودجه سال جاری را ببندیم.

نوبخت در ادامه در پاسخ به این پرسش باشگاه خبرنگاران که آیا شناسایی دهک‌های پردرآمد به منظور حذف یارانه‌ نقدی آنها شروع شده است، گفت: در حال حاضر کارگروه‌های ما در حال بررسی این موضوع هستند.

وی افزود: اگر مصوبه مجلس قانون شود ما هم قطعا تلاش خواهیم کرد آنرا اجرا کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به این پرسش باشگاه خبرنگاران که آیا فقط یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی حذف خواهد شد یا بیشتر، اظهار داشت: باید ببینیم قانون چه تصمیمی می‌گیرد.

وی همچنین در خصوص بدهی ایثارگران افزود: در بند 22-7، 25 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل فروش سهم‌الشرکه و سهام دولتی با اولویت پرداخت مطالبات ایثارگران پیش‌بینی شده است.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت حامل‌های انرژی‌ چگونه خواهد بود و آیا افزایش قیمتی خواهیم داشت یا خیر، صرفا به این جمله بسنده کرد که “شما به دنبال افزایش قیمت‌ها هستید”.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(