خانه / اخبار / تربت حیدریه / حجم خدمات بیمارستان دولتی تربت حیدریه هفت برابر افزایش یافت

حجم خدمات بیمارستان دولتی تربت حیدریه هفت برابر افزایش یافت

بیمارستان نهم دی تربت حیدریه

بیمارستان نهم دی تربت حیدریه

در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت حجم خدمات بیمارستان نهم دی تربت حیدریه به عنوان تنها بیمارستان دولتی در این شهرستان هفت برابر افزایش یافته است.

مدیر بیمارستان نهم دی تربت حیدریه روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت مراجعین به تنها بیمارستان دولتی در این شهرستان بیش از هفت برابر افزایش یافته است.

حمید وفایی افزود: بر اساس آمارها مراجعه شهروندان به پزشکان در کلینیک تخصصی جوادالائمه(ع) بیمارستان دولتی نهم دی ازحدود هزار مورد ویزیت در ماه به بیش از هشت هزار مورد رسیده است.

در چارچوب طرح تحول نظام سلامت برای روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر دولت ۹۵ درصد هزینه ها را پرداخت می کند و بیماران این بخشها فقط پنج درصد هزینه ها را پرداخت خواهند کرد. برای سایرین نیز دولت ۹۰ درصد هزینه ها را پرداخت و بیماران تنها ۱۰درصد باقیمانده را پرداخت می کنند.

مدیر بیمارستان نهم دی همچنین گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران، تنها بیمارستان دولتی تربت حیدریه نیاز بیشتری به امکانات پزشکی دارد.

وی اظهار داشت: بخاطر موقعیت تربت حیدریه در واقع بیماران شش شهرستان اطراف به این شهر و تنها بیمارستان دولتی آن مراجعه می کنند لذا تجهیز این مرکز در مانی به دستگاههای پیشرفته پزشکی به خصوص ام.آر.آی بسیار ضروری است.

وی افزود: مردم از اجرای طرح تحول نظام سلامت رضایت دارند و خدمات بهداشتی باکیفیت بالا در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه به آنان ارائه می شود.

وفایی گفت: در چارچوب برنامه تحول نظام سلامت و رفع نیازهای بیماران 40 متخصص در 15 رشته تخصصی جهت خدمت رسانی به شهروندان در کلینیک تخصصی شماره یک بیمارستان نهم دی تربت حیدریه طی دو نوبت صبح و عصر مشغول ارائه خدمت هستند.

علاوه بر بیمارستان نهم دی به عنوان قدیمی ترین و اصلی ترین مرکز درمانی در شهرستان تربت حیدریه، بیمارستان 272 تختخوابی امام حسین(ع) نیز در این شهر در دست ساخت است اما از سال 1388 تاکنون تنها 40 درصد پیشرفت اجرایی داشته است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با استقلال از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و زیر پوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، حدود یک میلیون نفر جمعیت را در جنوب استان خراسان رضوی زیر پوشش خدمات خود دارد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(