خانه / اخبار / تربت حیدریه / تکمیل شبکه فاضلاب تربت حیدریه نیازمند 200میلیارد ریال است

تکمیل شبکه فاضلاب تربت حیدریه نیازمند 200میلیارد ریال است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: 200 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 90 کیلومتر باقیمانده پروژه فاضلاب این شهر نیاز است.

محمود امیری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 25 میلیارد ریال اعتبار ملی برای پروژه فاضلاب تربت حیدریه در نظر گرفته شد که تاکنون 16 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: با اعتبارات تخصیص افزون بر چهار سال طول خواهد کشید تا این پروژه به اتمام برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: اجرای طرح جامع فاضلاب این شهر به طول 320 کیلومتر از سال 1374 آغاز و تاکنون 230 کیلومتر آن بهره برداری شده است.

وی افزود: از این میزان 60 کیلومتر آن به صورت فایناس داخلی و با مشارکت مردم تربت حیدریه اجرا شده و 170 کیلومتر باقی مانده از محل اعتبارات عمرانی ملی تامین و اجرا شده است.

او بیان کرد: بیش از 80 درصد عملیات اجرایی فاضلاب در تربت حیدریه انجام شده و آب خروجی آن با دبی نزدیک به 100 لیتر در ثانیه جمع آوری می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه هزینه اجرای هر کیلومتر شبکه فاضلاب را شامل ترانشه، نصب انشعاب و آسفالت شکافی دو میلیارد ریال ذکر کرد.

امیری همچنین از ساخت و بهره برداری دو تصفیه خانه در جنوب شهر و شهرک ولی عصر تربت حیدریه خبر داد و گفت: مدول اول تصفیه خانه جنوب این شهر از سال 1388 با هزینه 53 میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی ساخته و برای تجهیز آن 830 هزار یورو هزینه شد.

وی حداکثر توان تصفیه خانه تربت حدریه را 150 لیتر در ثانیه اعلام و پیش بینی کرد با راه اندازی و ساخت مدول دوم تصفیه خانه جنوب این شهر دبی تصفیه به 300 لیتر در ثانیه برسد.

امیری گفت: تصفیه خانه جنوب شهر تربت حیدریه به روش لجن فعال و با خروجی مناسب و مورد تایید محیط زیست و مراجع ذیصلاح است که جهت تکمیل مدول دوم آن به اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال نیاز است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(