خانه / اخبار / توکیو میزبان بازیهای المپیک 2020 شد

توکیو میزبان بازیهای المپیک 2020 شد

توکیو میزبان بازیهای المپیک 2020

توکیو میزبان بازیهای المپیک 2020

از بین شهر های استانبول،مادرید و توکیو مسئولان کشور ژاپن و پایتخت آن موفق شدند ضمن جا گذاشتن دو شهر رقیب میزبانی بازیهای المپیک 2020 را بار دیگر از آن خود کنند.
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، در یکصد و بیست و پنجمین اجلاس کمیته بین‌المللی المپیک IOC که شب گذشته در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شد، برای انتخاب شهر میزبان المپیک سی و دوم که سال 2020 برگزار می‌شود از بین شهرهای توکیو، مادرید و استانبول، بین اعضای کمیته رأی‌گیری شد که در نهایت پایتخت ژاپن به عنوان میزبان المپیک 2020 انتخاب شد.

لازم به ذکر است: در انتخاب اولیه از بین این سه شهر مادرید زودتر از بقیه حذف شد تا رقابت در ادامه تنها بین دو شهر توکیو و استانبول باشد.

گفتنی است؛ در نهایت بین دو گزینه نهایی این توکیو بود که گوی سبقت را از استانبول ربود و میزبان سی و دومین دوره بازی‌های المپیک در سال 2020 شد.

در پایان خاطر نشان می‌شود: توکیو در سال 1964 نیز به عنوان اولین کشور آسیایی میزبان بازیهای المپیک شده و درواقع این برای دومین بار است که این شهر میزبانی بازیهای المپیک را تجربه می کند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(