خانه / اخبار / تربت حیدریه / توسعه فاضلاب تربت حیدریه در گرو تخصیص اعتبار

توسعه فاضلاب تربت حیدریه در گرو تخصیص اعتبار

فاضلاب

فاضلاب

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه گفت: اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب این شهر به علت تنگناهای مالی متوقف شده و تکمیل این طرح در گرو اختصاص اعتبارات مورد نیاز است.

محمود امیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از مجموع 320 کیلومتر شبکه طراحی شده برای جمع آوری فاضلاب شهر تربت حیدریه 230 کیلومتر در مراحل اولیه با اعتباری بالغ بر 57 میلیارد ریال اجرا شده و 90 کیلومتر آن باقی مانده است.
وی با بیان اینکه اجرای کامل این طرح 50 هزار مشترک را زیر پوشش خواهد برد، گفت: تا کنون 21 هزار مشترک در تربت حیدریه زیر پوشش طرح جمع آوری فاضلاب شهری قرار گرفته اند.
امیری افزود: برای اجرای 90 کیلومتر باقی مانده شبکه جمع آوری فاضلاب شهری 275 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص اعتبارات، 100 درصد ساکنان شهر از این طرح بهره مند خواهند شد.
وی گفت: طرح جمع آوری فاضلاب شهری تربت حیدریه پروژه ای ملی است اما در سه منطقه شهرک ولی عصر(عج)، فتح المبین و ضیاءالدین به صورت فاینانس داخلی به اجرا درآمده که تاکنون 60 کیلومتر از شبکه گذاری در این سه منطقه به انجام رسیده است.
مدیر آبفای شهری تربت حیدریه افزود: اجرای این طرح به صورت فاینانس داخلی در مناطق یاد شده سبب شد، تربت حیدریه در بین شهرهای همتراز خود در بحث اجرای فاضلاب، رتبه نخست استان را از آن خود کند.
وی در خصوص تصفیه خانه این شهر نیز گفت: آخرین سنجش هایی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان صورت گرفته، نشان از انطباق پساب خروجی این تصفیه خانه با استانداردهای این بخش دارد که بر این اساس برای استفاده در بخش کشاورزی مشکل ندارد.
وی افزود: در حال حاضر تصفیه خانه پایین شهر در جاده بوری آباد- سیوکی، با 100 لیتر بر ثانیه دبی پساب، از بهترین تصفیه خانه های کشور است و طبق نمونه گیری های صورت گرفته از خروجی آن، برای آبیاری کلیه محصولات کشاورزی، به جز صیفی جات، مناسب است.
وی با بیان اینکه برای تصفیه فاضلاب شهر تربت حیدریه دو تصفیه خانه در نظر گرفته شده افزود: مدول اول تصفیه خانه کنونی شهر در سال 87 با دبی 150 لیتر بر ثانیه وارد مدار شده که با اجرای مدول دوم و استفاده از تجهیزات بیشتر در طرح توسعه تصفیه خانه، ظرفیت بهره برداری از این طرح به 450 لیتر بر ثانیه خواهد رسید.
مدیر آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه اظهار کرد: عملیات اجرایی دومین تصفیه خانه شهر نیز با دبی 70 لیتر بر ثانیه از تیرماه امسال در شهرک حضرت ولی عصر (عج) آغاز شده و بر اساس برنامه ریزی برای تکمیل و بهره برداری از آن 24 ماه زمان پیش بینی شده است.
امیری افزود: برای اجرای این تصفیه خانه 150 میلیارد ریال اعتبار نیاز بوده که پارسال 22 میلیارد ریال و در سال جاری نیز 50 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
مدیر آبفای شهری تربت حیدریه گفت: شهروندانی که حق انشعاب خود را پرداخت کرده و شبکه فاصلاب برای آنان اجرا شده، باید پس از نصب سیفون، نسبت به وصل آن به شبکه اقدام کنند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(