خانه / اخبار / تربت حیدریه / توسعه و احداث صنعت دامداری در تربت حیدریه ضروری است

توسعه و احداث صنعت دامداری در تربت حیدریه ضروری است

ابوالقاسم خسروی روز یکشنبه در بازدید از میدان دام تربت حیدریه افزود: با توسعه فعالیت های دام و طیور علاوه بر تولید بسیاری از محصولات دامی زمینه اشتغال زایی در این منطقه فراهم می شود.

وی گفت: باید از موقعیت برتر این شهرستان در جهت ساماندهی دام و طیور بهره مند شد چرا که تامین سلامت و صیانت دام اولویت اول سرمایه گذاری در این بخش است.

او اظهار داشت: صنعتی کردن کشتارگاه دام کمک بزرگی برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی در تربت حیدریه می کند.

رییس شبکه دامپزشکی تربت حیدریه نیز در این دیدار گفت: با توجه به اقدامات کارشناسی انجام شده طی دو سال گذشته در کمیته ساماندهی بهداشتی کشتارگاه دام این شهرستان برای بهسازی کشتارگاه نیمه صنعتی فعال این شهر اقداماتی صورت گرفته است.

ˈرفیعی پورˈ افزود: تربت حیدریه یکی از سه میدان بزرگ دام کشور را در اختیار دارد که هر ماه بیش از30 هزار راس دام به دیگر شهرهای استان و کشور ارسال می کند.

وی اظهار کرد: ماهیانه برای بیش از 30 هزار راس دام در شهرستان تربت حیدریه اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای توسط دامپزشکی انجام می شود.

وی گفت: تربت حیدریه دارای 318 هزار راس دام سبک (گوسفند و بز) و 12 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله ) است و بیش از 500 نفر بطور مستقیم در صنعت دامداری این شهرستان اشتغال دارند.

رییس شبکه دامپزشکی تربت حیدریه با اشاره به نبود کشتارگاه صنعتی در این شهرستان، افزود: با وجود اینکه این شهرستان جایگاه خوبی در میدان دام کشور دارد از نبود کشتارگاه صنعتی رنج می برد.

رفیعی پور علت نبود کشتارگاه صنعتی در تربت حیدریه را مشکل حریم شهری دانست و گفت: امیدواریم شهرداری این شهر هر چه زودتر حریم شهری را مشخص نماید تا بتوانیم کشتارگاه صنعتی در این شهرستان ایجاد کنیم./

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(