خانه / اخبار / تربت حیدریه / توسعه واحدهای تولید ورمی کمپوست در تربت‌حیدریه

توسعه واحدهای تولید ورمی کمپوست در تربت‌حیدریه

در نخستین جلسه کمیته تخصصی پسماند کشاورزی تربت‌حیدریه مقرر شد تا واحدهای تولید ورمی کمپوست در تربت‌حیدریه توسعه یابد.
ورمی کمپوست

ورمی کمپوست

نخستین جلسه کمیته تخصصی پسماندهای کشاورزی تربت‌حیدریه در سال 92 صبح امروز در محل مدیریت جهاد کشاورزی تربت‌حیدریه با حضور مدیر جهاد کشاورزی و رئیس محیط زیست این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه با توجه به ارزش و جایگاه محصولات کشاورزی و دامی، راهکارهایی برای کاهش ضایعات کشاورزی و فرآوری و مدیریت فضولات دامی ارائه شد.

در این جلسه مقرر شد توسعه واحدهای تولید ورمی کمپوست از فضولات دام در محدوده مجتمع‌های گاوداری و روستاهای دارای دام سنگین در دستور کار قرار گیرد، تا با استفاده از این فرآوری ارزش افزوده کودهای دامی شامل دامداران شده و همچنین آلودگی در سطح شهر و روستاها کاهش یابد.

همچنین مقرر شد تا استفاده از فرآورده‌های زیست تجزیه‌پذیر به جای پلیمرهای نفتی و پلاستیک‌های غیرقابل تجزیه توسعه یابد تا از آلودگی بیشتر اراضی کشاورزی به پلاستیک جلوگیری شود.

سعید پشم‌چی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست و دبیر کارگروه مدیریت پسماند شهرستان تربت‌حیدریه اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون سه جلسه کمیته تخصصی پسماند کشاورزی به ریاست جهاد کشاورزی برگزار شده که از مهم‌ترین نتایج این نشست‌های تخصصی برگزاری کارگاه آموزشی ورمی کمپوست برای 180 نفر و ارتقای دیدگاه کارشناسان برای استفاده از پسماندهای کشاورزی و دامی بوده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(