خانه / اخبار / تربت حیدریه / توزیع ۳۰ هزار اصله نهال میان شهروندان تربت حیدریه

توزیع ۳۰ هزار اصله نهال میان شهروندان تربت حیدریه

رئیس اداره منابع طبیعی تربت حیدریه گفت: به مناسبت هفته درختکاری ۳۰ هزار اصله نهال به صورت رایگان و نیمه بها میان شهروندان تربت حیدریه توزیع می‌شود.
نهال

نهال

علیرضا قادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تربت حیدریه اظهار کرد: در هفته منابع طبیعی با هدف ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و تبیین اهمیت آن براساس آموزه‌های دینی، گسترش سنت حسنه درختکاری و ضرورت مشارکت و حضور فعال اقشار مختلف مردم در حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی، 10 هزار اصله نهال غیرمثمر جهت ایجاد و توسعه فضای سبز به صورت رایگان و 20 هزار اصله نهال به صورت نیمه بها بین مردم و ارگان‌های دولتی توزیع می‌شود.
وی گفت: براساس آخرین آمار و اطلاعات و نقشه پوشش گیاهی مساحت اراضی منابع طبیعی شهرستان 255 هزار و 451 هکتار است که 70 درصد از کل مساحت شهرستان را شامل می‌شود.
قادری تصریح کرد: از این سطح، 447 هکتار بیشه زار و درختچه زار، 107 هکتار مراتع خوب و متراکم، 58 هزار و 789 هکتار مراتع متوسط و 165 هزار و 235 هکتار مراتع کم تراکم و فقیر است.
رئیس اداره منابع طبیعی تربت حیدریه افزود: مساحت حوزه‌های آبخیز شهرستان با بیش از 55 حوزه و زیر حوزه حدود 275 هزار هکتار است.
وی برنامه‌های اجرایی امسال را شامل چهار برنامه جنگل، مرتع، آبخیز و حفاظت مشتمل بر 11 پروژه با اعتباری بیش از 3 میلیارد ریال عنوان کرد که تاکنون فقط 27 درصد از اعتبارات اختصاص یافته است.
قادری عنوان کرد: با اجرای طرح‌های آبخیزداری اعم از بیولوبیک و بیومکانیکی که از وظایف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان است با اهتمام در این زمینه و تامین اعتبار از منابع مختلف و حتی معرفی متقاضیان تسهیلات مربوطه به بانک های عامل سعی در اجرایی شدن آنها درحوزه آبخیز داری شهرستان داریم.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(