خانه / اخبار / تربت حیدریه / تندیس سریعترین مرد ایران، زینت بخش میدانی در تربت حیدریه

تندیس سریعترین مرد ایران، زینت بخش میدانی در تربت حیدریه

حسن تفتیان

حسن تفتیان

تربت حیدریه- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه گفت: تندیس ‘حسن تفتیان’، قهرمان ملی دو و میدانی و نماینده کشورمان در رقابتهای المپیک 2016 ریو، در یکی از میدان های زادگاهش، تربت حیدریه نصب می شود.

اشرف جهانشیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هدف از این اقدام که به تصویب شورای اسلامی رسیده، تجلیل از این قهرمان بین المللی و نیز الگو دادن به نوجوانان و جوانان و ترغیب آنان به فعالیت های ورزشی است.
وی افزود: شکل ظاهری تندیس اختصاص به یکی از فیگورهای تفتیان در مرحله رسیدن به خط پایان دارد که قرارداد اولیه آن با یکی از مجسمه سازان بنام تربت حیدریه منعقد شده است.
جهاشیری همچنین از ساخت و نصب تندیس هایی از دیگر مفاخر کشور و بویژه این خطه خبر داد و افزود: قرارداد ساخت تندیس شهید ‘مصطفی چمران’ نیز در دست بررسی است تا پس از برآورد هزینه، به مرحله اجرا درآید.
حسن تفتیان، متولد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۷۲ در تربت حیدریه دوندهٔ دو سرعت ایران است که پارسال موفق شد در مسابقات بین المللی کازانف قزاقستان سهمیه دو 100 متر بازی های المپیک 2016 ریو را به دست آورد.
تفتیان جمعه گذشته نیز علاوه بر کسب قهرمانی در سی و چهارمین دوره رقابت های بین المللی مادرید اسپانیا، رکورد ملی دوی 100 متر کشورمان را که در اختیار خود وی بود، بهبود بخشید.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(