خانه / اخبار / ایران و جهان / تغییر قیمت نفت توطئه جدید علیه ایران است/کاهش تورم به معنی کم شدن قیمت‌ها نیست

تغییر قیمت نفت توطئه جدید علیه ایران است/کاهش تورم به معنی کم شدن قیمت‌ها نیست

معاون نظارت راهبری و برنامه‌ریزی رئیس جمهور در قم گفت: قیمت نفت قبلا 105 دلار بود اما امروز با توطئه جدید برخی کشورهای اسلامی منطقه، نفت به 85 دلار رسیده است و این آخرین حربه دشمن برای حمله به جمهوری اسلامی است.

“محمدباقر نوبخت” در قم و در جمع طلاب مبلغ اعزامی محرم امسال و در مدرسه فیضیه قم سخنرانی داشت، با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی ایران، اظهارداشت: انقلاب اسلامی یکی از عظیم ترین حوادث بود که در مقابل مکتب‌های مختلف به پیروزی رسید.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور افزود: این نظام دارنده همه ویژگی‌هایی است که یک نظام مردمی باید داشته باشد و مجلس آن توسط مردم و رئیس جمهور آن به وسیله مردم و حتی رهبری آن با رای مردم انتخاب می‌شود.

نوبخت تصریح کرد: ویژگی متمایز انقلاب اسلامی، قرار داشتن یک فقیه در راس آن است و این ویژگی در هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد و سبب موفقیت و تمایز این انقلاب شده است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت‌های مختلفی در این 35 سال گذشته روی کار آمده‌اند و تلاش کرده‌اند تا نظام جمهوری اسلامی را با رهبری ولایت فقیه پیش ببرند تا میراث امام راحل و روحانیونی که در همین مکان به شهادت رسیدند، حفظ و آن را به پیش ببرند.

معاون برنامه ریزی رئیس جمهور تصریح کرد: 14 ماه پیش مردم با رای خود دولتی دیگر را انتخاب کردند و کسی را انتخاب کردند که در لباس روحانیت قرار دارد و در همین مدارس درس خوانده است.

نوبخت با اشاره به مشکلات پیش روی دولت پس از انتخاب شدن، افزود: رئیس جمهور پس از انتخابات با مشکلات زیادی در راه اداره کشور روبرو شد که مهم ترین آنها، کاهش منابع و فروش نفت بود و فروش نفت به یک چهارم رسید.

سخنگوی دولت تاکید کرد: این روحانی معتمد مردم که برای شروع کار با تقاضای بسیار مردم روبرو بود، با یک چهارم منابع در توان جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد و سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، جمع بندی تمام کوشش های دشمنان برای نشان دادن یک چهره خشن و غیر منطقی از جمهوری اسلامی بود تا به دنیا بگویند دولت جمهوری اسلامی با این چهره خشن نمی تواند از انرژی هسته ای استفاده کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی را مساوی با داعش خواندند و تمام تلاش دشمن این است از جمهوری اسلامی چهره‌ای خشن مشابه داعش ایجاد کند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: اکنون تنها یک میلیون بشکه نفت جمهوری اسلامی به فروش می‌رسد و از درامد 110 میلیارد دلار، به درآمد حدود 48 میلیارد دلار یا به طور دقیق 47 میلیارد و 450 میلیون دلار رسیده‌ای که در نهایت حدود 25 میلیارد دلار آن سهم دولت می‌شود که همین نیز با تحریم‌ها در اختیار دولت قرار ندارد.

نوبخت تاکید کرد: قیمت نفت قبلا 105 دلار بود اما امروز با توطئه جدید برخی کشورهای اسلامی منطقه، نفت به 85 دلار رسیده است و این آخرین حربه دشمن برای حمله به جمهوری اسلامی است و ما باید ابتدا چهره منطقی و مهربان و اصیل جمهوری اسلامی را در جهان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما با منطق با دنیا سخن می‌گوییم و از مواضع اصیلی که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده است، هیچ کسی در دولت کشور و دولت نمی‌تواند جلوتر برود و وظیفه ما این است که معیشت و اقتصاد را به گونه‌ای مدیریت کند که دشمن تصور نکند مردم در فشار هستند و تورم ما بالای 40 درصد بود که اکنون کاهش یافته است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تاکید کرد: امسال در سال چهارم برنامه پنجم توسعه هستیم و این برنامه از سال آینده با برنامه ششم جایگزین می‌شود.

نوبخت با اشاره به تلاش دولت برای کمک به استان‌ها، تصریح کرد: در 6 ماهه نخست امسال 100 درصد اعتبارات عمرانی استان‌ها به استانداران تحویل داده شده است تا در استان هزینه کنند و در فصل تابستان 400 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تورم به معنی کاهش قیمت‌ها نیست بلکه افزایش قیمت‌ها به جای 40 درصد، به 20 درصد رسیده است و رشد قیمت‌ها، کندتر شده است و تلاش ما این است که در مسائل اقتصادی، نظام موفق شود زیرا هر چه در این مسائل موفق شویم، به کوری چشم دشمنانی که ما را تحریم کرده‌اند تا ما را به زانو درآورند، جواب آنها را می‌دهیم. و البته از عملکرد خود رضایت کامل را نداریم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: رئیس جمهور هفته‌ای دوبار اعضای تیم اقتصادی دولت را دعوت می‌کند و با جزئیات مستند، از ایشان بازخواست می‌کند و روزی نیست که رئیس جمهور کمتر از 16 ساعت کار کند و همه دولت مردان نیز چنین مشی‌ای را دارند.

نوبخت خاطرنشان کرد: دولت به مسائل حاشیه‌ای نمی‌پردازد و باید امانت انقلاب و نظام را حفظ کنیم و اگر چه عده‌ای با ادبیات نامناسب ما را می‌آزارند اما ما به کار خود ادامه می‌دهیم.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(