خانه / اخبار / تربت حیدریه / تربت حیدریه با 10 هزار دانشجو کتابخانه دانشگاهی ندارد

تربت حیدریه با 10 هزار دانشجو کتابخانه دانشگاهی ندارد

کتابخانه

کتابخانه

مسئول کتابخانه های تربت حیدریه گفت: تربت حیدریه با بیش از 10 هزار دانشجو و هفت مرکز آموزش عالی کتابخانه کتب دانشگاهی ندارد.

محمد حیدری ظهر شنبه  در جلسه ستاد هفته کتاب که در سالن فرمانداری تربت حیدریه برگزار شد گفت: اگر چه بر پایی چنین جلساتی ارزشمند است اما تا کنون خروجی آن هیچ سالی در جشن کتاب دیده نشده  است و از همه دست اندرکاران و مسئولین می خواهیم که فقط به حرف و وعده بسنده نکنند و در عمل هم حامی کتاب باشند.

وی افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی با فرهنگ کتاب و کتابخوانی حل میشود ولی  متاسفانه اهتمام جدی به این موضوع نیست  وحتی  برخی معلمان  به دانش آموزان توصیه میکنند که کتب غیر درسی مطالعه نکنند.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان در این جلسه گفت: علی رغم اهمیت و جایگاه والای کتاب در پیشرفت و توسعه جامعه بخوبی روشن است اما این موضوع یا مورد غفلت قرار می گیرد و یا انگیزه ای برای کار در این بخش وجود ندارد که در هر صورت اتفاق جالبی نیست.

علی لاری افزود: اگر چه هفته کتاب به عنوان نماد کتاب و کتابخوانی و جهت تقدیر از فعالان این عرصه است اما این بدین معنی نیست که در طول سال موضوع کتاب مورد غفلت واقع شود و با وجود اینکه تربت حیدریه در این زمینه رتبه خوبی هم دارد  اما از دست اندرکاران امر میخواهیم که نظرات کارشناسی  ارائه دهند تا برای پیشبرد فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه گفت: همین که برگزاری این جلسه دوبار به تعویق افتاده است نشانگر این است که مسئولین مربوطه در شهرستان نسبت به کتاب کم توجه هستند.غلامرضا نجفی افزود: قصد داریم با همکاری همه مسئولین از فعالان حوزه کتاب تقدیر شایسته بعمل آوریم و از آنجائیکه با کم لطفی برخی مسئولین جشن کتاب هر سال کم رمق برگزار میشده است امیدواریم تحول خوبی در هفته کتاب امسال در تربت حیدریه اتفاق بیفتد. دبیر ستاد هفته کتاب گفت: شعار امسال  حوزه کتاب  ،کتاب آئینه فرهنگ و فرزانگی است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(