خانه / اخبار / ایران و جهان / تخصیص 100 درصد اعتبارات برای طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت

تخصیص 100 درصد اعتبارات برای طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت

محمد باقر نوبخت در دومین همایش سراسری روسا و مدیران بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که صبح امروز در مرکز همایش های رازی برگزار شد، گفت: یکی از دغدغه های مهم رییس جمهور بهبود معیشت مردم است که این مهم با افزایش قدرت خریدار در بعد اقتصادی خود را نشان می دهد .

وی با اشاره به این که برای رسیدن به این هدف نیاز به سیاست تولید ثروت است، افزود: از طرفی دیگر ما نیازمند سیاست هایی برای توزیع عادلانه ثروت نیز هستیم و تنها راهکار لازم برای تولید ثروت افزایش در تولید است.

نوبخت با اشاره به این که مجلس در سال 93 به دولت اجازه کسب درآمد از محل افزایش قیمت حامل های انرژی و خزانه را داده بود، گفت: چنانچه برداشتی از سوی دولت از این دو محل صورت می گرفت، بار تورمی در کشور بسیار بالا می رفت، بنابر این دولت به خود اجازه برداشت از محل افزایش قیمت حامل های انرژی و خزانه را نداد و سیاست کاهش نرخ تورمی را مطرح کرد.

وی در ادامه به توزیع ماهانه مبلغ 45 هزار و 500 میلیارد تومان یارانه میان مردم اشاره کرد و گفت: علاوه بر دریافت یارانه نقدی، مردم نیازمند و مستمند نیز بسته غذایی دریافت می‌کنند، و این در حالی است که در صورت عدم تمایل به دریافت بسته غذایی می توانند پول آن را دریافت کنند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با اشاره به این که منابع وصولی نسبت به پیش بینی ها عقب است و به همین علت است که نمی توانیم به همه دستگاه ها 100 درصد اعتبار را تخصیص دهیم، گفت: به دلیل اهمیت حوزه بهداشت و درمان و ارتباط مستقیم آن با سلامت برای طرح تحول نظام سلامت 100 درصد منابع را اختصاص خواهیم داد.

وی در ادامه افزود: ما معتقدیم که طرح تحول نظام سلامت باید با قوت ادامه داشته باشد و تا هفته آینده بیش از 50 درصد بودجه طرح تحول سلامت پرداخت خواهد شد.

وی بر شناسایی منابع و موانع در طرح تحول نظام سلامت تاکید کرد و افزود: طرح تحول نظام سلامت باید با رعایت بهبود عملکرددر صرف منابع باشد که خود نیازمند حسن عمل افراد مرتبط با حوزه سلامت می باشد.

نوبخت با اشاره به حرکت غیر انسانی برخی از افراد که می خواهند طرح تحول نظام سلامت را طرحی شکست خورده نشان دهند، گفت: من خوشحالم که روز گذشته خطیب نمازجمعه از طرح تحول نظام سلامت حمایت کرد که نشان می دهد این طرح با رضایتمندی مردم مواجه شده است.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اختصاص بیش از 2660 میلیارد تومان که تاکنون برای طرح تحول نظام سلامت پرداخت شده است، گفت: برای بخش تولید یارانه‌ای به صورت تسهیلات در نظر گرفته شده است، اما این یارانه در موقع بازپرداخت، پرداخت می‌شود.

نوبخت همچنین از مسئولان حوزه سلامت خواست که از منابع بصورت بهینه استفاده کنند و افزود: شما روسای بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی کشور به حمایت‌های مالی، بودجه‌ای و غیره ما امیدار باشید و ما هم تعهد خود را به موقع انجام خواهیم داد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(