خانه / اخبار / ایران و جهان / تحقق 82 درصد درآمد‌های مالیاتی در نیمه اول سال/ رکود درآمد‌ها را کاهش داد

تحقق 82 درصد درآمد‌های مالیاتی در نیمه اول سال/ رکود درآمد‌ها را کاهش داد

رئیس سازمان مالیاتی گفت: ۳۱ هزار میلیارد تومان در شش ماه نخست سال درآمد مالیاتی وصول شده که میزان تحقق آن نسبت به بودجه ۸۲ درصد است.

علی عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به درآمدهای مالیاتی 6 ماه نخست سال جاری اظهار داشت: در این مدت حدود 31 هزار میلیارد تومان از درآمدها وصول شده، بنابراین 82 درصد درآمدهای بودجه‌ محقق شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: مالیات ابرازی مالیات مشاغل بند (الف) و (ب) در تیرماه رشد منفی داشته و فقط برای مشاغل بند (ج) رشد مثبت وجود داشته است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا طبق قانون تهاتر بدهی شرکت‌ها از محل مالیات آنها صورت گرفته است، بیان داشت:‌ این موضوع در ضوابط اجرایی وجود دارد، اما برنامه‌ای برای سال جاری مشاهده نمی‌شود.زیرا آیین‌نامه آن باید تدوین شود، خزانه به‌ صورت ردیف جمعی‌خرجی آن را برآورد کرده و از طریق اوراق خزانه پرداخت شود.

عسکری ادامه داد: چون این ردیف اکنون وجود ندارد، ممکن است امسال عملیاتی نشود و برای سال آینده تمهیدات لازم پیش‌بینی شود.

معاون وزیر اقتصاد در مورد پیش‌بینی افزایش درآمدهای مالیاتی برای بودجه سال 95، گفت:‌ هنوز در این خصوص برآوردی صورت نگرفته و معمولاً پس از تحقق درآمد 7 ماهه در خصوص میزان درآمدهای مالیاتی برای سال آینده بحث و بررسی صورت می‌گیرد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر شرایط برای افزایش و رشد بالای درآمدهای مالیاتی ایده‌آل نیست. رکود اقتصادی درآمدهای این بخش را تحت تأثیر قرار داده، بنابراین نمی‌توان رشد بالا را برای درآمد در سال آینده متصوّر شد.

عسکری یادآور شد:‌ درآمدهای مالیاتی در سال جاری مانند سال‌های قبل محقق نشده و شرایط خوبی نداریم که به‌دلیل رکود اقتصادی است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(