خانه / اخبار / ایران و جهان / تحریم ایران جامعه جهانی را متفرق می‌کند

تحریم ایران جامعه جهانی را متفرق می‌کند

واکنش تند سخنگوی کاخ سفید به وضع تحریم های جدید
برنادت میهان سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید

برنادت میهان سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید

سنای امریکا برای وضع تحریم های جدید علیه ایران دوباره دست بکار شد. تعداد ۵۹ نماینده مجلس سنای این کشور با طرحی مبنی بر وضع تحریم های جدید علیه ایران موافقت دارند.

کاخ سفید به شدت درباره تصویب این تحریم ها هشدارد داده و “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داده که حتی اگر این تحریم ها نرم نیز باشند بازهم سبب از بین رفتن توافق ژنو خواهند شد.

کاخ سفید در واکنش به تلاش سناتورها برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران اعلام کرد که اگر عده‌ای خاص از اعضای کنگره خواهان جنگ هستند بهتر است این مطلب را به اطلاع مردم آمریکا برسانند.

به گزارش هافینگتون پست، “برنادت میهان” سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید با بیان این موضوع در ادامه گفت : اگر برخی از اعضای کنگره می خواهند که ایالات متحده دست به اقدام نظامی بزند، باید در برابر مردم آمریکا این سخن را بگویند.

به گفته میهان، طرح سناتورها در تضاد با اقدام مسالمت جویانه دولت برای برطرف کردن نگرانی‌های جامعه جهانی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران است. سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا همچنین تاکید کرده است که طرح پیشنهادی سناتورها جامعه جهانی را دچار تفرقه کرده و باعث می شود ایران نیز موضع سخت تری بگیرد و مذاکرات احتمالا پایان یابد.

برنادت میهان همچنین گفت که اگر اعضای کنگره خواهان جنگ با ایران نیستند، چرا باید از طرحی حمایت کنند که احتمالا راه را بر دیپلماسی می بندد و آمریکا را بر سر دو راهی جنگ یا پذیرش پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران قرار می دهد.

میهان در ادامه تاکید کرد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا،‌ خود را متعهد به آزمون کامل دیپلماسی در قبال برنامه ایران می‌داند و معتقد است که قبل از اتخاذ گزینه های دیگر باید دید که آیا دیپلماسی می تواند به یک راه‌ حل جامع بینجامد یا نه.

این اظهارات میهان در واکنش به انتشار خبرهایی در مورد افزایش تعداد سناتورهای حامی اعمال تحریم های جدید علیه ایران ایراد می شود. کاخ سفید نیز به شدت درباره تصویب این تحریم ها هشدارد داده و “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا هشدار داده که حتی اگر این تحریم ها نرم نیز باشند بازهم سبب از بین رفتن توافق ژنو خواهند شد.

علاوه بر جان کری، “باراک اوباما” رئیس جمهور ایالات متحده، نیز هشدار داده که در صورت تصویب این تحریم ها، آن را وتو خواهد کرد. کمیته بانکداری سنا که مسئول پیگیری تحریم های آمریکا علیه کشورهای مختلف است اعلام کرده که این تحریم های جدید در این کمیته به تصویب نمی رسد و سناتورهایی که خواهان تصویب آن هستند باید مسیر دیگری را برای رسیدن به خواسته خود طی کنند.

به گفته سناتور “تیم جانسون” رئیس کمیته بانکداری سنا، اظهارات جان کری در مورد تاثیر منفی این تحریم ها بر توافقنامه ژنو درست است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(