خانه / اخبار / تجمع بزرگ فاطمیون در تربت حیدریه برگزار شد

تجمع بزرگ فاطمیون در تربت حیدریه برگزار شد

تربت حیدریه- تجمع بزرگ فاطمیون روز یکشنبه در مقابل مسجد جامع تربت حیدریه با حضور گسترده مردم و هیات های مذهبی برگزار شد.
عزاداری فاطمیون تربت حیدریه

عزاداری تربت حیدریه

در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) مردم تربت حیدریه در قالب دسته های عزاداری به خیابانها آمده و با تجمع بزرگی در مرکز شهر، عشق و ارادت خود را به دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) به نمایش گذاشتند.
مردم مومن و خداجوی تربت حیدریه همچنین با برگزاری مراسم عزاداری طی دهه فاطمیه در مساجد و تکایای این شهرستان، به سوگ نشستند.
عزاداران فاطمی با به راه انداختن دسته های زنجیرزنی و سینه زنی از ضمن حضور در خیابانها، حسینه ها و مساجد شهری و روستایی در غم فراق بی بی دو عالم حضرت زهرا (س) اشک ماتم ریختند.
برپایی ایستگاههای صلواتی و پخش نذورات برای پذیرایی از عزاداران دخت نبی مکرم اسلام (ص) چهره خاصی به تربت حیدریه داد و فریاد یا زهرا (س)و یا علی(ع) در فضای این شهرستان به گوش می رسید.
حضور نوجوانان و جوانان در تجمع بزرگ فاطمیون از جلوه های معنوی و روحانی عزاداری مردم تربت حیدریه بود.
در اجتماع بزرگ فاطمیون که همراه با نوحه سرایی بود، خطبه فدکیه توسط امام جمعه محترم شهرستان ، حجت الاسلام و المسلمین شریعتی تبار قرائت شد.
به همین مناسبت سر درب مساجد، حسینیه ها و تکایا، ادارات، مدارس ، دانشگاهها ، حوزه علمیه تربت حیدریه یکپارچه سیاه پوش و بیرق های عزا نصب شده است.

 

 

عزاداری فاطمیون تربت حیدریه

عزاداری تربت حیدریه

عزاداری فاطمیون تربت حیدریه

عزاداری تربت حیدریه

عزاداری فاطمیون تربت حیدریه

عزاداری تربت حیدریه

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(