خانه / فناوری اطلاعات / مژدۀ گوگل به کاربران:تا ده سال دیگر به مترجم همراه نیاز نخواهید داشت

مژدۀ گوگل به کاربران:تا ده سال دیگر به مترجم همراه نیاز نخواهید داشت

هدفون‌ها هر زبانی را ترجمه خواهند کرد!

هدفون‌ها هر زبانی را ترجمه خواهند کرد!

یکی از مدیران گوگل می‌گوید تا ده سال آینده هدفون‌ها هر زبانی را ترجمه خواهند کرد.

پلیکیشن‌هایی که  در ترجمه زبان‌های مختلف به شما کمک می‌کنند به‌طور فوق‌العاده‌ای سودمندند، اما گاهی اوقات شما نیاز دارید در همان لحظه از یک زبان خارجی سر در بیاورید که ظاهراً تحقق این رویا چندان دور از دسترس نیست.

گرِگ کورادو، مدیر پروژۀ یادگیری عمیق گوگل موسوم به Google Brain (مغز گوگل)، می‌گوید: “ظرف ده سال آینده، به‌لطف پیشرفت‌های صورت‌گرفته در عرصۀ هوش مصنوعی، این رویا به واقعیت خواهد پیوست”.

طبق گفتۀ او در طول 10 سال آینده، این امکان وجود خواهد داشت که در یک جلسه افراد به زبان‌های مختلفی صحبت کنند و دیگران با هدفون‌هایی که در گوششان دارند همان لحظه حرف‌های آنها را متوجه شوند.

کورادو می‌گوید “این موضوع امروز یک رویای دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد اما چیزی است که من تحققش را در ده سال آینده تضمین می‌کنم “.

برای تحقق این فناوری، لازم است  در زمینه نوعی هوش مصنوعی با نام ماشین یادگیری، یا رایانه‎های آموزشی، پیشرفت‌هایی صورت بگیرد. برای این کار باید سیستم‌های مختلف ماشین‌های یادگیری مثل سیستم‌های تشخیص گفتار و ترجمه متن با هم ترکیب شوند تا هدفون بتواند عمل کند.

کورادو می‌گوید “شاید فاصلۀ این رویا تا واقعیت زیاد باشد اما چیزی است که من به آن بسیار خوشبین و امیدوار هستم”.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(