خانه / اخبار / تربت حیدریه / 92 درصد داوطلبان شوراهای شهر و روستای تربت حیدریه احراز صلاحیت شدند

92 درصد داوطلبان شوراهای شهر و روستای تربت حیدریه احراز صلاحیت شدند

تربت حیدریه – فتحی نیا، فرماندار تربت حیدریه گفت: بیش از 92 درصد داوطلبین شوراهای شهر و روستای تربت حیدریه احراز صلاحیت شده اند
شورای شهر و روستای

شورای شهر و روستای

به گزارش خبرنگار مهر، حسن فتحی نیا ظهر شنبه در نشست خبری که در محل فرمانداری برگزار شده بود گفت: کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبین شوراهای شهر و روستای این شهرستان تا پایان روز چهارشنبه 18اردیبهشت توسط هئیت های اجرائی به پایان رسید.

وی افزود: هئیت های اجرائی برای رسیدگی به صلاحیت همه داوطلبین  شوراهای شهرها از چهار مرجع ذی صلاح استعلام کردند و در مورد  شوراهای روستا برای داوطلبین که مظنون هستند استعلام انجام شد.

فتحی نیا گفت: براساس نتایجی که هئیت اجرائی انتخابات شوراهای شهرستان به دست آورده است در بخش مرکزی (شهر تربت حیدریه و روستاهای پیرامونی)ازمجموع  435 نفر داوطلب این بخش 24نفر صلاحیتشان رد شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد 14 نفر مربوط به شهر تربت حیدریه و 10 نفراز روستاهای بخش مرکزی است و نیز  10نفر اعلام انصراف کردند.

وی افزود: از انصراف دهندگان یک نفر مربوط به شهر تربت حیدریه و 9نفر در حوزه روستایی این بخش است که در نهایت 401نفر به تایید هئیت اجرائی رسیدند و بر اساس این آمار 88.65 درصد داوطلبین بخش مرکزی صلاحیتشان تایید شده است.

فرمانداربیان کرد: در بخش رخ تربت حیدریه از 270داوطلب شوراهای شهر و روستا 5نفر رد صلاحیت و 2 نفر اعلام انصراف کردند و در مجموع 98در صد داوطلبین بخش رخ صلاحیتشان تایید شده است.

وی افزود: از مجموع 90 نفر داوطلب شوراها در بخش کدکن یک نفر انصراف و 3 نفر رد صلاحیت شده اند که بر پایه این آمار91درصد داوطلبین این بخش تایید شده اند.

فتحی نیا افزود:همچنین بخش بایگ 63نفر داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا را داشته است که از این تعداد 12 نفر صلاحیتشان رد شده است و در مجموع 89 درصد این داوطلبین تایید صلاحیت شده اند.

فرماندار تربت حیدریه گفت: کار رسیدگی به اعتراض های داوطلبین رد صلاحیت شده در حوزه روستایی در هئیت نظارت شهرستان و در حوزه شهری در هئیت نظارت استان انجام می شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(