خانه / گوناگون / بیل گیتس ۱۰ میلیارد دلار پولدارتر شد، اما نه از جانب مایکروسافت

بیل گیتس ۱۰ میلیارد دلار پولدارتر شد، اما نه از جانب مایکروسافت

بیل گیتس

بیل گیتس

برای بیستمین سال متوالی بیل گیتس باز هم عنوان ثروتمندترین آمریکایی را در لیست Forbes 400 از آن خود کرد. فوربس لیست سالیانه اش را شب گذشته منتشر کرده است.
این طور که به نظر می رسد، علی رغم کارهای خیرخواهانه وی و وعده اش برای هزینه تمامی دارایی اش در این راه، وی همچنان ثروتمندتر می شود. و جالب اینجا است که مایکروسافت منبع اصلی این افزایش دارایی ها نیست!

بنابر گزارش فوربس, گیتس اکنون بیش از ۷۲ میلیارد دلار دارایی دارد که تنها یک پنجم آن, محصول کار مایکروسافت است. و البته این میزان افزایش مایکروسافتی را هم بیشتر مدیون بالمر است. زیرا پس از اعلام استعفای وی سهام مایکروسافت ۳۶ دلار افزایش قیمت داشت و هنوز هم ۳۲ دلار بالاتر از دوران قبل معامله می شود!

اما بخش اعظم این پول از دیگر شرکت هایی به دست آمده که وی در آنها سرمایه گذاری کرده است. شرکت سرمایه گذاری وی Cascade نام دارد و اکنون صاحب بخش بزرگی از سهام کارخانه تراکتورسازی Deere & Co، سهام راه آهن ملی کانادا و نوشابه کوکای مکزیکی Femsa است. وی نسبت به ابتدای ژانویه ۲۰۱۳، افزایش ثروت ۹.۸ میلیارد دلاری را تجربه کرده است.

وارن بافت ، مدیرعامل برکشایر هاتاوی هم با ثروت ۵۸.۵ میلیارد دلاری در رتبه دوم لیست فوربس ۲۰۱۳ ایستاده است. وی در سال گذشته صاحب ثروت ۴۶ میلیارد دلاری بود. وی توانسته طی یک سال ثروت خود را ۱۲.۵ میلیارد دلار افزایش دهد.

لری الیسون، موسس اوراکل هم با سرمایه ۴۱ میلیارد دلاری توانسه جایگاه خود را در گروه ۱۰ سرمایه دار برتر آمریکایی حفظ کند. البته ثروت وی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است.

و در این میان مارک زاکربرگ ، موسس و مدیرعامل فیسبوک از برندگان بزرگ لیست بوده است. سهام وی در فیسبوک در ۲۰۱۳ بیش از ۹.۶ میلیارد دلار ثروت برای اش فراهم آورده و دوباره وی را به لیست ۲۰ ثروتمند برتر آمریکا برگرداند. وی سال گذشته این جایگاه را از دست داده بود.

منبع نارنجی

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(