خانه / اخبار / سقوط نرخ ارز در روزهای آینده/ نحوه استخراج تورم بخشی خودرو

سقوط نرخ ارز در روزهای آینده/ نحوه استخراج تورم بخشی خودرو

به نقل از خبرگزاری مهر-رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تکلیف نرخ ارز براساس مصوبه مجلس در 10 تا 15 روز آینده مشخص می شود، پیش بینی کرد نرخ ارز در روزهای آینده روند نزولی داشته باشد.
نرخ ارز

نرخ ارز

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود بهمنی درباره آخرین وضعیت بازار ارز گفت: تکلیف نرخ ارز براساس مصوبه مجلس در 10 تا 15 روز آینده مشخص می شود و ما امیدواریم در روزهای آینده نرخ ارز در بازار آزاد روند نزولی به خود بگیرد که به طور حتم این موضوع در روزهای آینده اتفاق می افتد.

وی در خصوص آخرین وضعیت نرخ تورم و رشد حجم نقدینگی در کشور گقت:با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده نرخ رشد تورم تا پایان سال گذشته به رقم 30.5 درصد رسید که این رقم میانگین شاخص های مورد بررسی بانک مرکزی بود ، همچنین نرخ رشد نقدینگی تا پایان سال گذشته به رقم 30.8 درصد رسید .

وی گفت: مطلبی که باید گفته شود این است که سال پایه توسط بانک مرکزی از سال 83 به سال 90 تغییر داده شده است، ضمن آنکه در بحث مطالبات معوق بانکی در دی ماه و بهمن ماه سال گذشته باید بگویم رقم این مطالبات حدود 17 درصد بود که در بهمن ماه سال گذشته این رقم 16.9 درصد بوده که تا پایان اسفند ماه سیر نزولی داشته و به 14.9درصد  رسیده است.

وی درخصوص آمار اعلام شده در رابطه با تورم بخشی خودرو گفت: ما نرخ تورم را اعلام کردیم، موضوع نرخ تورم بخشی حاصل بررسی میانگین کل شاخصها است که از سوی بانک مرکزی مورد بررسی قرار می گیرد. در رابطه با تورم بخشی مربوط به خودرو این آمار استخراج و به شورای رقابت ابلاغ شده است.

درباره سمیرا دانش

سمیرا هستم ، دانشجوی رشته گرافیک ، اهل تربت حیدریه ، اما فعلا مشهد درس میخونم. :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(