خانه / اخبار / تربت حیدریه / بهره برداری از دو طرح عمران روستایی در تربت حیدریه

بهره برداری از دو طرح عمران روستایی در تربت حیدریه

bahrebardari tarh jolge rokhبهره برداری از دو طرح عمران روستایی تربت حیدریه روز دوشنبه، به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاریها، آغاز شد.

به گزارش ایرنا این طرح ها که در بخش جلگه رخ به اجرا درآمده شامل بلوار چهار بانده روستای نسر و نیز تعریض خیابان اصلی روستای سربالا است که مجموعا 5 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار برای آن صرف شده است.
بخشدار جلگه رخ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای بلوار چهار بانده روستای نسر چهار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 60 درصد آن از محل مشارکت مردم و بقیه از محل اعتبارات دهیاری تامین شده، افزود: برای ساخت این بلوار فعالیت های تسطیح، زیرسازی و جدول گذاری با کمک اداره راه و شهرسازی صورت گرفته است.
علی اسماعیل نژاد گفت: عملیات تعریض و بازگشایی کوچه های یک خیابان اصلی روستای سربالا نیز با صرف دو میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه صورت گرفت که 85 درصد اعتبار آن از محل مشارکت مردمی و شورای اسلامی روستا و بقیه از طریق اعتبارات دهیاری تامین شد.
وی اظهار داشت: روستای نسر یکی از پنج روستای منتخب استان برای اجرای طرح اکو است و اهمیت روستای سربالا نیز در آن است که طرح پایلوت توسعه روستایی در آن در حال انجام است.
بخش جلگه رخ، قطب کشاورزی شهرستان تربت حیدریه است که در زمینه تولید سیب زمینی، گندم و جو در استان خراسان رضوی جایگاهی ممتاز دارد.
جلگه رخ با وسعت دو هزار و 22 کیلومتر مربع و جمعیتی افزون بر 26 هزار نفر دارای 53 روستا و 47 دهیاری است که 49 روستا از این تعداد جمعیتی بالای 20 خانوار دارند.
شهرستان تربت حیدریه دارای چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ و چهار شهر، هشت دهستان و حدود 150روستا است و حدود 70 هزار نفر از جمعیت این شهرستان در نواحی روستایی ساکن هستند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(