خانه / اخبار / تربت حیدریه / برگزاری یکصدوشانزدهمین نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری یکصدوشانزدهمین نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

یکصدوشانزدهمین نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ریاست و دبیر منطقه، مسئولین  دفاتر نهاد مقام معظم رهبری ،روسای واحدها، پردیس ها و مراکز آموزشی استان های خراسان رضوی  و جنوبی در واحد تربت حیدریه برگزار گردید.

 نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

در این نشست دکتر محمدعلی علیزاده اهم فعالیتهای نه ماهه سال 1392 را ارائه وگفت واحد تربت حیدریه به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی شهرستان با 3168  دانشجو و 508 دانشجو آموزشکده ی فنی و حرفه ای سما ، توسعه تحصیلات تکمیلی را در دستور کار خود قرارداده در همین راستا رشته های مهندسی عمران – سازه ، مهندسی کشاورزی – آبیاری و زهکشی ، فقه و حقوق خصوصی به تصویب رسیده و از بهمن ماه سال جاری با رشته مهندسی  معماری پذیرش دانشجو داشته اند.

وی گفت با راه اندازی ساختمان های آموزشی شماره 2 و 3 در شهرهای فیض آباد و کدکن و عقد تفاهم نامه با مرکز آموزشی خواف دغدغه و مشکلات دانشجویان بومی را مرتفع و شاهد افزایش پذیرش دانشجو  نسبت به مهرماه سال گذشته از 581 نفر به 938 نفر در نیمسال اول بودیم.

وی افزود: با اخذ مجوز از شورای گسترش و دفتر تشکیلات روشها حوزه های معاونت آموزشی و دانشجویی تفکیک و به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ارتقا ء یافته است.

وی در خصوص فعالیتهای حوزه ی پژوهش و فناوری گفت: ساختمان تازه تاسیس کتابخانه را افتتاح و با راه اندازی شرکت دانش بنیان کیان در راستای سیاست های تجاری سازی گام برداشته ایم و نیز گفت: راه اندازی آزمایشگاه  فولاد وآزمایشگاه گل و گیاه در محیط دانشگاه را نیز در دست پیگیری می باشد.

وی در حوزه ی  عمرانی  از اتمام پروژه مسجد حضرت محمد امین و محوطه اطراف آن ،ساخت تعاونی اعتبار و مصرف دانشگاه به مساحت یکصدوپنجاه متر مربع ،بهسازی ساختمان اداری دانشگاه ،بهسازی ساختمان سلف سرویس و بوفه دانشجویی ،بهسازی سالن کنفرانس دانشگاه ،افزایش فضای رفاهی اساتید در استادسرا،نماسازی و محوطه سازی خوابگاه فاطمة الزهرا(س) ،اخذ مجوز اجرای سردرب اصلی دانشگاه ،عملیات اجرایی طرح فضای سبز و سیستم آبیاری تحت فشار دانشگاه خبر داد.

وی در حوزه ی فرهنگی و دانشجویی به برگزاری چهارمین نماز جمعه ، آیین تجلیل از جانبازان 70 درصد شهرستان، جشن فارغ التحصیلی،جشن میلاد امام علی(ع) و… . اشاره نمود.وی همچنین گفته در نه ماهه اول سال قریب به یک میلیارد تسهیلات به کارکنان پرداخت شده و وام ها و تسهیلات به روز می باشد.

در ادامه دکتر اصغریان با عرض خیر مقدم به روسای دانشگاه ها و حجه الاسم سلطانی اظهار داشت: این نشست احتمالا آخرین نشست شورای منطقه خواهد بود و ما در هر سمتی که هستیم تا آخرین لحظه با تمام جدیت و پشتکار انجام وظیفه خواهیم کردو هدفمان ارتقا و بهبود دانشگاه است و امانتی که به ما سپرده شده به بهترین نحو خدمت می نماییم و در صددیم ارتقای فرهنگی را داشته باشیم.آنچنان خدمت کنیم که خداوند راضی باشد.

وی در ادامه گفت: در بحث آکادمیک و دانشگاه جدید مبحث هیات امناها می باشد.این طرح، طرح بسیار خوبی است و برابر فرمایش دکتر میرزاده که ایشان در زمان دکتر جاسبی از مبتکرین طرح بوده اند امیداوریم با توجه به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی هر چه زودتر شکل و فرم اصلی خود را بیابد و شروع به فعالیت نماید.

 نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

در ادامه مهندس ناصری به عنوان نماینده ادارت شهرستان حضور میهمانان را گرامی داشته  و شهر تربت را شهر فضیلتها و شهر آخوند ملاعباس و فرهیختگان معرفی و خود را  به عنوان دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی و واحد تربت حیدریه مفتخر به همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه دانست و خواستار همکاری همه جانبه دانشگاه باشهرداری در رفع مشکلات گردید.

 نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر فتحی نیا ، معاونت استاندار و فرماندار ویژه ی شهرستان با حضور در نشست با عرض خیر مقدم به ریاست و دبیر منطقه و روسای دانشگاه و سایر میهمانان با ارائه گزارش حوزه ی فعالیت گسترده دانشگاه آزاد اسلامی از تعداد واحدهای فعال،دانش آموختگان،دانشجویان،مدارس، فضاهای آموزشی و …. گفت شما مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به خودتان افتخار نمایید و با قوت این مسیر را ادامه دهید.

وی گفت : بحث کارآفرینی دغدغه ی اصلی همه دستگاه های دولت می باشد و اقتصاد کشور دارد رنج می کشد، با توجه به بیکاری تحصیل کردگان حتی در مقاطع دکتری و … دغدغه ی جدی دولت می باشد.

وی با توجه به ظرفیتهای شهرستان و منطقه تربت حیدریه از قبیل معادن سنگ آهن و کانی ها و همچنین رتبه های برتر در ابریشم و زعفران و … با توجه به عدم بهره مندی از کلیه ی پتانسیل های منطقه از قبیل فراوری و صنایع تبدیلی و صنعتی خواستار تاسیس رشته های مرتبط با صنعت و معدن در واحد گردیده که مورد استقبال دکتر اصغریان قرارگرفته و گفت با جدیت درخواستها را پیگیری می نماییم.

 نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

نشست شورای منطقه نه دانشگاه آزاد اسلامی

نماز جماعت ظهر و عصر و گلباران مزار شهدای گمنام واحد با حضور مهیمانان در محل مجتمع فرهنگی و مسجد حضرت محمدامین(ص) برگزار گردید.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(