خانه / اخبار / دعای عرفه در 3 بقعه متبرکه تربت حیدریه برگزار می شود

دعای عرفه در 3 بقعه متبرکه تربت حیدریه برگزار می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه از برگزاری مراسم دعای عرفه در سه بقعه متبرکه امامزاده احمدرضا، امامزاده حسین حشمت‌آباد و بقعه متبرکه بی‌بی حسینیه خبر داد.
دعای روز عرفه

دعای روز عرفه

حجت‌الاسلام محسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه با اشاره به برگزاری مراسم دعای عرفه در این شهرستان اظهار داشت: این مراسم سه‌شنبه 23 مهرماه مصادف با نهم ذی‌الحجه برگزار می‌شود.

وی گفت: عرفه روز تفکر و اندیشه درونی است و از شناخت، تفکر و اندیشه درونی می‌آید که اگر انسانی به شناخت خود برسد خداوند را نیز می‌شناسد.

لطفی تصریح کرد: روز عرفه دارای فضائل بسیار است هم برای کسانی که در عرفات حضور دارند و هم برای کسانی که در اماکنی غیر از عرفات هستند؛ به همین سبب بر مومنان مستحب است نهایت بهره‌برداری را از این روز شریف و پرعظمت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه روز عرفه از روزهای مهم برای مسلمانان است، افزود: زیارت امام سوم شیعیان در این روز بسیار توصیه شده و دعای امام حسین(ع) در روز عرفه از مهم‌ترین اعمال این روز است که پس از نماز ظهر و عصر خوانده می‌شود.

لطفی افزود: مراسم دعای عرفه در سه بقعه امامزاده احمدرضا (بوری‌آباد)، امامزاده حسین (حشمت‌آباد) و بقعه بی‌بی حسینیه برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: مسئله مهم در روز عرفه زیارت امام حسین (ع) است که در حدیث آمده خداوند قبل از آنکه به سرزمین عرفات نظر کند به زائران امام حسین (ع) نظر می‌افکند و این نظر افکندن در زمان‌های حساس و سرنوشت‌ساز مانند شب قدر، عید فطر، عید قربان و عید غدیر است.

وی در ادامه بیان داشت: نماز عید قربان در ساعت 9 صبح در این سه بقعه متبرکه برپا می‌شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(