خانه / اخبار / بررسی چند مشکل،از آسفالت سطح شهر تا مسکن مهر از نگاه مهدی ناصری

بررسی چند مشکل،از آسفالت سطح شهر تا مسکن مهر از نگاه مهدی ناصری

مهدی ناصری شهردار تربت حیدریه

مهدی ناصری شهردار تربت حیدریه

“به تربت حیدریه، پایتخت ابریشم خوش آمدید” این اولین تابلویی است که هنگام ورود به شهر تربت حیدریه به چشم می‌خورد، شهری که 43 روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی غبار مزدوران رژیم پهلوی را از چهره خود زدود، شهری که به گفته شهردار تربت حیدریه، 70 درصد زعفران جهان را تولید می‌کند و شهری که قرار است بزرگترین پارک کشور در آن احداث شود، پارکی بنام پیشکوه که تاکنون 800 هکتار آن احداث شده و قرار است تا 3500 هکتار توسعه پیدا کند، شهری که رتبه سوم بیشترین حاشیه نشین‌های استان را دارد، مشکلاتی که در گفت‌وگوی پراکنده با مردم این شهرستان به خوبی مشخص است … از نامناسب بودن آسفالت کوچه و خیابان‌ها گرفته تا تعطیلی سینمای شهر.

مشکل آسفالت خیابان‌ها و کوچه‌ها

مهدی ناصری، شهردار تربت حیدریه پس از ارائه اطلاعاتی تاریخی از این شهر به پاسخ سئوالات و انتقادات مطرح شده توسط مردم پرداخت.

وی گفت: وضعیت نامناسب آسفالت تنها مختص شهرمانیست، افزایش قیمت، محدود بودن توان مالی شهرداری و اقدامات بی‌برنامه‌ای که در گذشته انجام شده سبب این وضعیت است، هرچند که تلاش کرده‌ایم با اجرای برنامه های زمانبندی شده ازمیزان مشکلات بکاهیم.

مشکل روان شدن آب‌های جاری

وی در مورد مشکل روان شدن آب‌های جاری در تربت حیدریه پس از هرباران گفت: اجرای طرح جمع آوری روان آب‌های جاری به 65 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که معادل یک پنجم بودجه سالانه شهرداری است به همین دلیل هم باید مرحله بندی شود.

 در سال‌های اخیر تربت حیدریه را شخم زده‌اند

شهردار تربت حیدریه بیان کرد: درسال‌های گذشته بسیاری از طرح‌ها مانند اجرای شبکه گازرسانی، شبکه فاضلاب و تعویض شبکه آبرسانی فرسوده در مناطق مختلف شهر انجام شده است، در واقع در سال‌های اخیر ادارات مختلف برخی مناطق شهر را شخم زده‌اند و به همین دلیل در حال حاضر در شهر با مشکل نامناسب بودن آسفالت روبرو هستیم.

مشکل حاشیه نشینی در تربت حیدریه

نزدیک بودن مسافت تربت حیدریه به مشهد مقدس از جمله عواملی است که شهردار تربت حیدریه آن را یکی از عوامل حاشیه نشینی در تربت حیدریه می‌داند.

ناصری عنوان کرد: به دلیل هزینه‌های پایین تر زندگی در تربت حیدریه در مقایسه با مشهد، بسیاری از روستانشینان به تربت حیدریه مهاجرت می‌کنند و این موضوع یکی از دلایل افزایش جمعیت حاشیه نشین در تربت حیدریه است، متاسفانه تربت حیدریه در زمینه مشکل حاشیه نشینی جایگاه سوم استان و هفدهم کشور را داراست.

جانمایی نادرست پروژه مسکن مهر در تربت حیدریه

شهردارتربت حیدریه درست نبودن جانمایی مسکن مهر را یکی از دلایل افزایش مشکل حاشیه نشینی در این شهر عنوان کرد و افزود: مسکن مهر در مکان درستی که مورد استقبال مردم باشد جانمایی نشد و شاید این هم یکی از دلایلی باشد که مردم به حاشیه شهر پناه بردند، با تمام این اوصاف ناگزیریم برخی خدمات شهری را به این افراد ارائه کنیم.

وعده احداث پارکینگ طبقاتی درچهارراه شهید (عسگری)

اما این گفت‌وگو با تمامی مشکلات و نواقص مطرح شده، خبری خوش را نیز برای مردم تربت حیدریه به همراه داشت، خبری که به موضوع احداث پارکینگ طبقاتی در چهار راه شهید عسگری این شهر مربوط بود.

ناصری بیان کرد: تفاهم نامه‌ای با شخص حقوقی برای احداث پارکینگ طبقاتی در چهار راه شهید امضا کرده‌ایم و قرار است در این زمین با حدود 700 مترمربع مساحت، 2 طبقه پارکینگ با ظرفیت 125 خودرو به همراه طبقات تجاری احداث شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(