خانه / اخبار / بررسی بیش از ۵۰۰ پرونده طلاق در تربت حیدریه در ۶ ماه ابتدایی امسال

بررسی بیش از ۵۰۰ پرونده طلاق در تربت حیدریه در ۶ ماه ابتدایی امسال

رئیس دادگستری تربت حیدریه گفت: در شش ماهه اول امسال، ۵۰۶ پرونده طلاق در محاکم قضایی این شهرستان وارد شده است.
کاریکاتور طلاق

کاریکاتور طلاق

محمد ابراهیم زاده در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در محل فرمانداری برگزار شد اظهار کرد:سال گذشته، 976 فقره پرونده به دادگستری تربت حیدریه وارد شده که این رقم در شش ماهه اول امسال افزایش داشته است.

وی گفت: در بررسی آسیب شناسی علل وقوع طلاق در تربت حیدریه، مهم‌ترین عامل آن اعتیاد است که متاسفانه در منطقه تربت حیدریه هنوز کانون بازپروری معتادان ایجاد نشده است.

ابراهیم زاده با اشاره به عامل دوم بروز طلاق در این شهرستان گفت: ازدواج در سنین پایین یکی از خطراتی است که خانواده‌ها را تهدید می‌کند که متاسفانه والدین دختران در تربت حیدریه در حالی که هنوز فرزندانشان به قدرت تشخیص درستی دست نیافته‌اند آنان را وادار به ازدواج می‌کنند.

رئیس دادگستری تربت حیدریه تاکید کرد: برای جلوگیری از بروز طلاق، مشاوره در امر زنانشویی بسیار کاربرد دارد و در حال حاضر کلاس‌های مشاوره قبل از ازدواج در مراکز بهداشت تربت حیدریه  برگزار می‌شود.

در ادامه جلسه، داریوش وکیلی، رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه گفت: اعتیاد یکی از عوامل تاثیرگذار در طلاق است که هنوز ارگان‌ها و نهادها برای جلوگیری از آن اقدام عملی نداشتند و متاسفانه درصد بالایی از مشاوران ما در بهزیستی، در حوزه طلاق کار می‌کنند.

وی بیان کرد: متاسفانه از ابتدای امسال، 500 طلاق در شهرستان تربت حیدریه اتفاق افتاده است که به جامعه آسیب‌های فراوانی وارد می‌کند.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. اگه به همش رسیدگی شه که دیگه این عدد سر به فلک میکشه…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(