خانه / اخبار / تربت حیدریه / برداشت زعفران از اراضی کشاورزی تربت حیدریه آغاز شد

برداشت زعفران از اراضی کشاورزی تربت حیدریه آغاز شد

تربت حیدریه- مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت : کار برداشت زعفران از سطح هفت هزار و 200 هکتار از مزارع این شهرستان آغاز شد.
برداشت زعفران

برداشت زعفران

ˈسعادت علی نیاˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: پیش بینی می شود 28تن زعفران خشک از سطح مزارع شهرستان تربت حیدریه برداشت شود.

وی زعفران را یکی از مهم ترین منابع اشتغال و درآمدی تربت حیدریه عنوان کرد و گفت: برای حدود 400هزار نفر روز در این شهرستان در مراحل کاشت و برداشت زعفران ،اشتغال ایجاد می شود.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه اظهار داشت: هر سال زعفران شهرستان تربت حیدریه با شروع فصل پاییز و کاهش نسبی دمای هوا برداشت می شود.

علی نیا افزود: تربت حیدریه در کشت زعفران قدمت دیرینه دارد که به دلیل مرغوبیت نوع زعفران و سازگاری مناسب گیاه، هر سال مقداری از پیاز این محصول به دیگر استانها صادر می گردد.

وی بیان کرد: برداشت زعفران در شهرستان تربت حیدریه حداکثر یک ماه است که هر پیاز میانگین سه تا هفت بار گل می دهد.

وی اظهارداشت: طرح آرمانی زعفران در سطح 11هکتار در شهرستان تربت حیدریه با کشت و استفاده صحیح از پیاز زعفران استاندارد در سالهای گذشته انجام شد.

وی بیان کرد: طرح آرمانی زعفران در قالب طرح جامع است که بخشی از آن در مزارع انجام و پیازها غربال و پیازهایی با مشخصات خاص کشت می شود.

علی نیا افزود: بیشترین زعفران جهان در تربت حیدریه ، زاوه ، کاشمر ، رشتخوار و مه ولات تولید می شود که برای ادامه حیات و حفظ این محصول ارزشمند باید افزایش راندمان تولید را داشته باشیم.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(