خانه / اخبار / تربت حیدریه / برداشت انار در شهرستان مه ولات آغاز شد

برداشت انار در شهرستان مه ولات آغاز شد

تربت حیدریه – مدیر جهاد کشاورزی مه ولات از آغاز برداشت محصول انار از سطح 3400 هکتار باغات این شهرستان خبر داد.
برداشت انار

برداشت انار

حسین محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شهرستان مه ولات 3550 هکتار باغات انار وجود دارد که از این مقدار 3400 هکتار بارور می باشد.

وی گفت: این شهرستان با عرضه انار مرغوب و تولید بیشتر از دیگر شهرستانهای خراسان رضوی رتبه نخست تولید این محصول در استان را به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی مه ولات اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال برداشت انار از باغات این شهرستان به بیش از 30 هزار تن برسد که ارزش ریالی آن بیش از 300 میلیارد ریال خواهد بود.

محمدی افزود: مناطق عمده کشت انار در شهرستان مه ولات روستاهای عبدل آباد و دوغ آباد است که بیشترین رقم انار در این روستاها اردستانی می باشد که جزء 10رقم صادراتی کشور است.

وی با اشاره به مشکلات فرآروی کشاورزان گفت: قیمت ناچیز خرید انار، نبود کارگر و نیروی کار ارزان در زمان برداشت، نوسانات قیمتی، نبود صنایع تبدیلی مناسب و سردخانه، آلودگی محصول انار به آفت کرم گلوگاه و عدم تناسب سطح باغات احداث شده، مهمترین مشکلات باغداران مه ولات است.

وی افزود: شرکت های صادر کننده انار باید با بازاریابی مناسب زمینه را برای شناساندن محصول این شهرستان در سطح جهان فراهم کنند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(