خانه / اخبار / تربت حیدریه / بدهی 22 میلیارد ریالی دولتی ها به آب و فاضلاب تربت حیدریه

بدهی 22 میلیارد ریالی دولتی ها به آب و فاضلاب تربت حیدریه

شرکت آب و فاضلاب

شرکت آب و فاضلاب

تربت حیدریه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه گفت: دستگاه های دولتی شهرستان 22 میلیارد و 500 میلیون ریال به این شرکت بدهی دارند.

به گزارش ایرنا، محمود امیری روز یکشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: 20 میلیارد ریال از این طلب مربوط به آب و فاضلاب روستایی و بقیه مربوط به دیگر بخش های دولتی است.
وی افزود: به طور ثابت این شرکت حدود پنج میلیارد ریال نیز از مشترکان بخش خانگی شهری مطالبات دارد.
امیری با اشاره به نظارت مستمر شرکت خود بر نحوه مصرف آب، گفت: سالانه 200 تا 300 انشعاب غیرمجاز در این شهرستان شناسایی و با متخلفان این بخش برخورد قانونی می شود.
وی طول شبکه اصلی و فرعی خطوط انتقال آب شهری تربت حیدریه را 600 کیلومتر ذکر و بیان کرد: از این رقم 100 کیلومتر شبکه فرسوده است که برای تعویض و اصلاح آن به 130 میلیارد ریال اعتبار و دست کم چهار سال زمان نیاز است.
امیری در بخش دیگری هزینه تمام شده تولید هر مترمکعب آب را 12 هزار ریال عنوان کرد و افزود: این در حالی است که بهای دریافتی به ازای هر مترمکعب آب از مشترکان، تنها چهار هزار ریال است.
وی اعمال تبصره 3 در قبوض آب را با هدف جبران بخشی از این هزینه ها و از سویی تشویق مردم به صرفه جویی در مصرف آب ذکر کرد و گفت: گنجاندن این تبصره در قبوض آب، به منظور اجرای مصوبه پیشنهاد مشارکت مالی مردم در توسعه طرح های فاضلاب و نوسازی شبکه های آب شهری مصوب 24 خرداد 77 مجلس شورای اسلامی است.
امیری گفت: این مبلغ صرف هزینه های انتقال آب به در منازل و نیز بهسازی و بازسازی شبکه فرسوده انتقال آب می شود که طبق برآورد کارشناسان عمر مفید شبکه تنها 30 سال برآورده شده است.
وی افزود: شبکه آب شرب شهری از دو محل اعتبارات عمرانی دولتی و جاری برای حفاری، ایجاد خطوط انتقال اصلی و ساخت ایستگاه پمپاژ و مخازن از محل اعتبارات عمرانی تامین اعتبار می شود، اما هزینه نگهداری شبکه های شهری و بازسازی انشعابات آب باید از محل درآمدهای جاری از جمله تبصره 3 تامین شود.
امیری به تشریح وضعیت شبکه فاضلاب شهری پرداخت و افزود: عملیات ساخت این شبکه به طول 320 کیلومتر از سال 76 آغاز شده که تاکنون 230 کیلومتر آن اجرا شده و برای تکمیل 90 کیلومتر بقیه آن 275 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی همچنین به وضعیت دو تصفیه خانه تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: تصفیه خانه نخست با حجم 13 هزار مترمکعب در شبانه روز در حال بهره برداری است و تصفیه خانه دوم در شهرک ولیعصر با ظرفیت هفت هزار مترمکعب، در صورت تامین اعتبار 125 میلیارد ریالی در سال 96 به بهره برداری می رسد.
شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه 50 هزار مشترک آب را زیر پوشش دارد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(