خانه / اخبار / تربت حیدریه / بدهی 22 میلیارد ریالی دولتی ها به آب و فاضلاب تربت حیدریه

بدهی 22 میلیارد ریالی دولتی ها به آب و فاضلاب تربت حیدریه

شرکت آب و فاضلاب

شرکت آب و فاضلاب

تربت حیدریه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه گفت: دستگاه های دولتی شهرستان 22 میلیارد و 500 میلیون ریال به این شرکت بدهی دارند.

به گزارش ایرنا، محمود امیری روز یکشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: 20 میلیارد ریال از این طلب مربوط به آب و فاضلاب روستایی و بقیه مربوط به دیگر بخش های دولتی است.
وی افزود: به طور ثابت این شرکت حدود پنج میلیارد ریال نیز از مشترکان بخش خانگی شهری مطالبات دارد.
امیری با اشاره به نظارت مستمر شرکت خود بر نحوه مصرف آب، گفت: سالانه 200 تا 300 انشعاب غیرمجاز در این شهرستان شناسایی و با متخلفان این بخش برخورد قانونی می شود.
وی طول شبکه اصلی و فرعی خطوط انتقال آب شهری تربت حیدریه را 600 کیلومتر ذکر و بیان کرد: از این رقم 100 کیلومتر شبکه فرسوده است که برای تعویض و اصلاح آن به 130 میلیارد ریال اعتبار و دست کم چهار سال زمان نیاز است.
امیری در بخش دیگری هزینه تمام شده تولید هر مترمکعب آب را 12 هزار ریال عنوان کرد و افزود: این در حالی است که بهای دریافتی به ازای هر مترمکعب آب از مشترکان، تنها چهار هزار ریال است.
وی اعمال تبصره 3 در قبوض آب را با هدف جبران بخشی از این هزینه ها و از سویی تشویق مردم به صرفه جویی در مصرف آب ذکر کرد و گفت: گنجاندن این تبصره در قبوض آب، به منظور اجرای مصوبه پیشنهاد مشارکت مالی مردم در توسعه طرح های فاضلاب و نوسازی شبکه های آب شهری مصوب 24 خرداد 77 مجلس شورای اسلامی است.
امیری گفت: این مبلغ صرف هزینه های انتقال آب به در منازل و نیز بهسازی و بازسازی شبکه فرسوده انتقال آب می شود که طبق برآورد کارشناسان عمر مفید شبکه تنها 30 سال برآورده شده است.
وی افزود: شبکه آب شرب شهری از دو محل اعتبارات عمرانی دولتی و جاری برای حفاری، ایجاد خطوط انتقال اصلی و ساخت ایستگاه پمپاژ و مخازن از محل اعتبارات عمرانی تامین اعتبار می شود، اما هزینه نگهداری شبکه های شهری و بازسازی انشعابات آب باید از محل درآمدهای جاری از جمله تبصره 3 تامین شود.
امیری به تشریح وضعیت شبکه فاضلاب شهری پرداخت و افزود: عملیات ساخت این شبکه به طول 320 کیلومتر از سال 76 آغاز شده که تاکنون 230 کیلومتر آن اجرا شده و برای تکمیل 90 کیلومتر بقیه آن 275 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی همچنین به وضعیت دو تصفیه خانه تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: تصفیه خانه نخست با حجم 13 هزار مترمکعب در شبانه روز در حال بهره برداری است و تصفیه خانه دوم در شهرک ولیعصر با ظرفیت هفت هزار مترمکعب، در صورت تامین اعتبار 125 میلیارد ریالی در سال 96 به بهره برداری می رسد.
شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه 50 هزار مشترک آب را زیر پوشش دارد.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(