خانه / اخبار / تربت حیدریه / بدهی های شهرداری تربت حیدریه مانع اجرای پروژه های کلان شده است

بدهی های شهرداری تربت حیدریه مانع اجرای پروژه های کلان شده است

شهردار تربت حیدریه گفت: در حال حاضر دلایلی مانند عدم تحقق کامل بودجه پیش بینی شده ومعوقات و بدهی های فراوان شهرداری به نهادهای مختلف مانع اجرای طرح و پروژه های کلان در شهر شده است.
بدهی شهرداری

بدهی شهرداری

مهدی ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: با توجه به اعتبارات و درآمدهای ناچیز شهرداری و عقب ماندگی های فراوان شهر از سوی دیگر، برای تحقق اهداف باید سالها منتظر بود لذا ناگزیریم از مشارکت بخش خصوصی در عمران و آبادانی شهر متناسب با نیاز مردم بهره ببریم.

وی ادامه داد: در همین راستا به دنبال ترسیم آلبوم سرمایه گذاری شهر هستیم وباهمکاری و تعامل فرمانداری، نماینده شهرستان و سایر دستگاهها بستر مناسبی برای ورود سرمایه گذاران فراهم شده است که نمونه بارز آن احداث پارک آبی توسط بخش خصوصی است.

ناصری اظهار کرد: افق دیدمان در بحث سرمایه گذاری باید باز باشد، چرا که اولین مسئله مهم در این بخش توجیه اقتصادی است که بدون آن سرمایه گذار رغبتی برای مشارکت ندارد که دراین باره با ترسیم معادله برد- برد این اطمینان خاطر را به سرمایه گذار می دهیم تا به این فضا ورود پیدا کند.

ناصری افزود: یکی از دلایل اصلی که بخش خصوصی رغبتی برای مشارکت و سرمایه گذاری در تربت حیدریه ندارد به واسطه  اما و اگرهایی است که برخی نسبت به سرمایه گذاری دراین شهرایجاد کردند.

وی گفت: در نشستی با شهردار مشهد، وی عنوان کرد در بسیاری از طرح های کلان مشهد سرمایه گذاران تربتی حضور دارند و این تنها به این شهر خلاصه نمی شود بلکه همشهریان ما در سطح کشور نیز در پروژه های مهم اقتصادی سرمایه گذاری می کنند و اتفاقا وقتی در رابطه با سرمایه گذاری در شهر خودشان با آنها صحبت می کنیم متوجه می شویم به واسطه همین زمینه های نامناسبی که برخی افرادایجاد کرده اند جرات سرمایه گذاری ندارند.

شهردار تربت حیدریه گفت: چرا به جای اینکه از سرمایه گذار بومی و غیر بومی و پتانسیلهای بالای آنها استفاده کنیم هنوز سرمایه گذار ورود پیدا نکرده است برخی او را به باد انتقاد گرفته و به دنبال حاشیه سازی هستند.

ناصری اظهار کرد: از آنجائی که در گذشته شهرداری برای پیشبرد اهدافش برنامه ای  نداشته است تصمیم گرفتیم سند چشم اندازی را ترسیم کنیم که درآن برنامه های کوتاه مدت، میان مدت وبلند مدت بر اساس رعایت اولویت ها ونیازهای شهردر افق پنج ساله ای دیده شده است و تهیه این سند در مراحل پایانی قرار دارد.

درباره تربت حیدریه

3 نظرات

 1. الهم وا منه ای بودجه ، کی پس مخه پیشرفت کنه تربت ؟
  ینی فقط هم تربت بدهکاره که پیشرفت نمنه؟ :wac:

 2. سمیرا دانش

  مگه قراره پیشرفت کنه؟
  ما خوب ، شهردار خوب ، نماینده خوب ، چکار با پیشرفت داریم؟ :soot:

 3. تربت حیدریه

  باید شرایطی فراهم کنن که سرمایه گذارای تربتی بتونن سرمایه گذاری کنن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(