خانه / ورزش شهرستان / باستانی کار تربت حیدریه عازم روسیه شد

باستانی کار تربت حیدریه عازم روسیه شد

باستانی کار تربت حیدریه

باستانی کار تربت حیدریه

رییس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه گفت: باستانی کار این شهرستان عازم فستیوال کشتی پهلوانی و زورخانه ای در شهر مسکو روسیه شد.

سید حمیدرضا امینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور حسن پیشقدم باستانی کار و قهرمان ورزش پهلوانی و زورخانه ای آسیا به عنوان تنها نماینده خراسان رضوی در جمع ورزشکاران منتخب ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور، مایه افتخار ورزش شهرستان تربت حیدریه است.

وی اظهار کرد: بنا به دعوت فدراسیون بازیهایی آیینی و سنتی روسیه از بنیاد فردوسی ایران، تیم ملی پهلوانی و زورخانه ای ایران در جشنواره ای که طی روزهای 13 تا 16 آذر ماه سال جاری در مسکو برگزار می شود، شرکت می کند.

امینی افزود: در این جشنواره باستانی کاران و قهرمانان جهان با اجرای ورزش و هنرهای زورخانه ای به صورت تیمی به اجرای نمادین کشتی پهلوانی، میل بازی سنگین، نمایش کباده و چرخ در قالب هنرهای نمایشی فردی می پردازند.

وی با اشاره به ترویج ورزش زورخانه ای و آیین پهلوانی ایران در دیگر کشورهای دنیا، اظهار کرد: هدف تیم و فدراسیون ورزش پهلوانی و حضور در این فستیوال، معرفی و ترویج ورزش زورخانه ای و آیین پهلوانی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها و زمینه سازی توسعه و پیشرفت روزافزون این ورزش سنتی است.

تیم زورخانه ای و پهلوانی ایران با حضور نمایندگانی از استان خراسان رضوی، تهران، کرمانشاه، مازندران و دو مرشد از اردبیل و کرج در این جشنواره حضور پیدا می کنند.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(