خانه / اخبار / تربت حیدریه / پس از 60 سال فعاليت،خاك كارخانه قند تربت حیدریه بازيافت وساماندهي مي شود

پس از 60 سال فعاليت،خاك كارخانه قند تربت حیدریه بازيافت وساماندهي مي شود

مسئول حفاظت محيط زيست تربت حيدريه از بازيافت و ساماندهي هزاران تن خاك كارخانه قند شهرستان خبر داد.
بازیافت

بازیافت

سعید پشم چی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: بررسی نوع و میزان برخی پسماندهای صنعتی و ارائه راهکارهایی از سوی کارشناسان جهت بازیافت یا فرآوری مجدد آنها از مهمترين مباحث مطروحه اين نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بود.

مسئول حفاظت محيط زيست تربت حيدريه افزود: ساماندهي موضوع فرآوری و بازیافت خاک کربناته کارخانه قند تربت حیدریه که در طول شصت سال فعالیت اين واحد کاربری مناسبی برای سالانه ده هزار تن خاک یاد شده تعیین نشده بود مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

پشم چي گفت: طبق مصوبۀ اين كميته تخصصي، با بهره مندي از تجارب سایر کارخانجات قند و مطالعات و تحقیقات موجود و درصورت تأئيد نتایج آزمایشات، از این خاک در بخشهای کشاورزی و خوراک دام، کاشی و سرامیک، سیمان و عمران و ساختمانی استفاده خواهد شد.

وي تصریح کرد: در طی دو سال اخیر اقدامات و پیگیری های ارزشمندی از سوی واحدهای صنعتی درخصوص فرآوری و بازیافت پسماندها صورت گرفته که علاوه بر کاهش آلودگی، ارزش افزوده ای نیز برای اين صنايع به همراه داشته است.

گفتنی است کمیته تخصصی پسماندهای صنعتی و صنفی تربت حیدریه با حضور اعضاء و جمعی از مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی عمده شهرستان در محل اداره صنعت و معدن و تجارت تشکیل شده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(