خانه / اخبار / تربت حیدریه / واقعه غدیر خم در تربت حیدریه بازنمایی شد

واقعه غدیر خم در تربت حیدریه بازنمایی شد

در اقدامی فرهنگی هنرمندان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی روز یکشنبه واقعه تاریخی غدیر خم را به صورت نمادین در منطقه پیشکوه این شهرستان بازنمایی کردند.

این نمایش از واقعه ای تاریخ ساز در جهان اسلام، با محوریت سپاه ناحیه مقاومت بسیج تربت حیدریه و همکاری برخی از ادارات این شهرستان با شکوه خاصی برگزار شد.

در این بازنمایی 200 هنرور در قالب سه کاروان قریش، پیامبر اسلام(ص) و یک کاروان دیگر از مصر از مناطق مختلف کوهستانی به سبک زمان رسول خدا(ص) با لباسهای مخصوص، اسب و شتر وارد منطقه عمومی شدند که به عنوان محل نمایش غدیر خم تعیین شده بود.

هنروران تلاش کردند مطابق با مستندات تاریخی تمام رخدادهای آن واقعه مهم را در قالب فضای نمایش بازآفرینی کنند.

در این بازنمایی بر اساس واقعه تاریخی، این کاروان پس از توقف در منطقه غدیر و انجام وضو در برکه آب، نماز را به امامت فردی به نقش رسول خدا(ص) اقامه کردند و پس از اقامه نماز، شخصیت پیامبر اکرم(ص) خطبه غدیر را قرائت و دست فردی را به عنوان حضرت علی(ع) را به عنوان وصی و جانشین خود بالا برده و به همگان معرفی کردند.

در ادامه نیز همه جمعیت شرکت کننده در بازنمایی واقعه غدیر خم با تبریک به یکدیگر با فردی که نقش امیرالمومنین(ع) را بر عهده داشت به شکل نمادین بیعت کردند.

 

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(