خانه / اخبار / تربت حیدریه / بازدید هیات نظارت فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی استان خراسان رضوی از دانشگاه آزاداسلامی واحدتربت حیدریه

بازدید هیات نظارت فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی استان خراسان رضوی از دانشگاه آزاداسلامی واحدتربت حیدریه

دانشگاه آزاداسلامی واحدتربت حیدریه

دانشگاه آزاداسلامی واحدتربت حیدریه

” ابوالحسن سلطانی” قائم مقام نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در نشست شورای فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه، مخاطب شناسی را در فعالیت های فرهنگی یک اصل دانست و اظهار داشت : فعالیت های فرهنگی در دانشگاه آزاداسلامی باید در سطوح کارکنان،استادان و دانشجویان پیش بینی و اجرا گردد. برنامه های فرهنگی پیش بینی شده هر یک از مخاطبین پاسخگوی نیازها و سلایق گروه های دیگر نیست.

وی بیان داشت: دانشگاه هایی که برنامه های فرهنگی آنان براساس مخاطب شناسی تدوین و اجرا گردیده است در حوزه ی فرهنگی موفق بوده اند.

قائم مقام نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به جایگاه نماز جماعت در حوزه ی فرهنگی، نماز را عامل وحدت دانست و گفت: فریضه ی الهی نماز مخاطب شناسی ندارد و تفکیک پذیر نیست و تمام مخاطبین با هر سلیقه و جایگاه در هنگام اقامه ی نماز کنار هم قرار می دهد.صفا و صمیت را نماز درست می کند اگر به نماز اهمیت دادیم گویا تمامی مخاطبین را داریم این کار هم در دانشگاه شدنی است.

رجایی پورمدیر فرهنگی ستاد هماهنگی استان خراسان رضوی در این نشست بیان داشت: با توجه به گسترش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاداسلامی و حضور کمتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه برنامه های فرهنگی را محدود می کند از این رو با توجه به ارتباط بیشتر استادان با دانشجویان اعضا هیات علمی در برنامه های فرهنگی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی گفت: براساس سیاست های ستاد هماهنگی استان خراسان رضوی و تاکید نماینده ی محترم تام الاختیار ریاست دانشگاه طرح های پژوهشی با رویکرد فرهنگی نبایستی به دلیل مشکلات مالی اجرا نگردد.

رجایی پور” اظهار داشت: دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی از اوقات فراغت بیشتری برخوردار هستند و با مشاوره فرهنگی می توان از اوقات فراغت دانشجویان برنامه ریزی کرد.

محمدعلی علیزاده” رئیس دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه گفت: با توجه به سیاست های مثبت فرهنگی ریاست محترم عالیه دانشگاه آزاداسلامی و معاونت محترم فرهنگی، دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه این مهم را در دستور کار خود قرار داده و با انجام برنامه های فرهنگی از قبیل برگزاری با شکوه پنج دوره نماز جمعه شهرستان در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه و نیز جشنواره های فرهنگی منطقه ای، پنج دوره یادوراه شهدای گمنام دانشجویی، مشارکت یک سوم دانشجویان در آزمون قرآن و عترت ،کسب رتبه ها و عنوان های برتر کشوری و منطقه ای ، وحدت حوزه و دانشگاه، روز دانشجو … .  از نظر فرهنگی و اجتماعی در سطح شهرستان تاثیر مثبتی داشته است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(