خانه / اخبار / ایران و جهان / یشنهاد افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۴ به دولت رفت/ باروری ابرها با سرعت بیشتری انجام می‌شود

یشنهاد افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۴ به دولت رفت/ باروری ابرها با سرعت بیشتری انجام می‌شود

چیت چیان وزیر نیرو

چیت چیان وزیر نیرو

وزیر نیرو با بیان اینکه پیشنهاد ما افزایش قیمت آب و برق برای سال ۹۴ است اما هرگونه افزایش تعرفه منوط به تصویب دولت خواهد بود، گفت: باروری ابرها از برنامه‌های جاری وزارت نیروست که امسال با سرعت و شدت بیشتر انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ،حمید چیت چیان در حاشیه چهاردهمین همایش سالانه مدیران ارشد صنعت آب و برق در محل پژوهشگاه نیرو، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تلاش‌های زیادی صورت گرفته است تا بازده تاسیسات موجود به حداکثر برسد، گفت: با انعقاد قرارداد برای احداث 8000 مگاوات بخش بخار نیروگاه گازی، تلاش می‌کنیم بدون مصرف سوخت و فقط با استفاده از حرارت بتوانیم برق را تولید کنیم تا به کاهش هزینه‌ها کمک شود.

وی ادامه داد: همچنین میثاق‌نامه‌ای در صنعت برق تدوین شده است تا میزان تلفات شبکه طی یک سال آینده به زیر 10 درصد برسد که این امر موجب کاهش هزینه‌ها خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه افزایش بازده و کاهش تلفات نمی‌تواند تمام هزینه‌های صنعت آب و برق را تامین کند، گفت: با اتخاذ سیاست‌های اصلاح تعرفه و کاهش مصرف آب و برق تلاش می‌کنیم به صنعت آب و برق کمک کنیم.

چیت‌چیان درباره کمک‌های دولت برای پرداخت بدهی‌های صنعت آب و برق در بودجه 94، گفت: در قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 و در قانون برنامه پنجم توسعه، قانونگذار حکم کرده است در صورتی که دولت محصول‌های یک بنگاه اقتصادی را پایین‌تر از قیمت تمام‌شده عرضه می‌کند، مابه‌التفاوت آن را پرداخت کند.

وزیر نیرو ادامه داد: متاسفانه در بودجه‌های سال‌های گذشته این مسئله مغفول واقع شده است و امسال با دستور خوبی که معاون اول رییس‌جمهوری صادر کرده است، امیدواریم پیش‌بینی‌های لازم صورت پذیرد.

چیت‌چیان درباره اجرای باروری ابرها نیز گفت: باروری ابرها از برنامه‌های جاری ما است که امسال با سرعت و شدت بیشتر انجام می‌شود.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. از مدیریت سایت فعال شهرستان تربت حیدریه ممنونم همسایگان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(