خانه / اخبار / تربت حیدریه / سهمیه قطارهای مسافربری تربت حیدریه 100 درصد افزایش یافت

سهمیه قطارهای مسافربری تربت حیدریه 100 درصد افزایش یافت

قطار

قطار

مدیرکل راه آهن شرق کشور گفت: پیرو تقاضای مردم و پیگیری نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گنجایش سهمیه مسافری قطار در این شهرستان 100 درصد افزایش یافت.

محمدابراهیم اقبالی افزود: سهمیه تربت حیدریه در قطار درجه یک مسافربری طبس – تهران و بالعکس که پیشتر 144نفر بود به 372 نفر در روز و در قطار درجه یک و دو مسافربری خواف – تهران و بالعکس از 192 نفر به 396 نفر در روز افزایش یافت.

مدیرکل راه آهن شرق کشوراظهار داشت: افزایش دو سالن اختصاصی جهت تربت حیدریه در قطار مسافربری طبس – تهران و بالعکس، حذف سهمیه نیشابور از قطار مسافربری این خط، کاهش سهمیه نیشابور در مسافربری خواف – تهران و بالعکس و اختصاص آن به تربت حیدریه در جهت رفاه حال شهروندان انجام شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نبود راه دسترسی آسان به راه آهن مشکل مسافران در این شهرستان است لذا در نشستی با حضور مسوولان تصمیم گیری شد تا بلوار راه آهن از میدان امداد تا جاده کمربندی تربت حیدریه به طول پنج کیلومتر جهت دسترسی آسانتر مسافرین به ایستگاه را آهن احداث شود.

‘ابوالقاسم خسروی’ ادامه داد: برای اجرای این بلوار شهرداری تربت حیدریه تملک زمین و اجرای مسیر را انجام خواهد داد و با مشارکت معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با اعتبار10 میلیارد ریال تا پایان سال این بلوار احداث می شود.

وی گفت: همچنین با توجه به استعدادهای ایستگاه راه آهن تربت حیدریه که نقطه اتصال شمال به جنوب و شرق به غرب کشور و هرات افغانستان است باید موضوع ارتقا راه آهن این شهرستان به اداره کل نیز در اولویت وزارت راه و مسکن و شهرسازی قرار گیرد.

راه آهن شرق با هزار کیلومتر خط ریلی بزرگترین ناحیه راه آهن جمهوری اسلامی ایران به مرکزیت شهر طبس در خراسان جنوبی است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(