خانه / اخبار / تربت حیدریه / افتتاح چهار پروژه جهاد کشاورزی در تربت حیدریه

افتتاح چهار پروژه جهاد کشاورزی در تربت حیدریه

افتتاح پروژه های کشاورزی

افتتاح پروژه های کشاورزی

در دومین روز از دهه مبارک فجر چهار پروژه جهاد کشاورزی با دو میلیارد و 398 میلیون ریال اعتبار در تربت حیدریه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه روز سه شنبه در آیین بهره برداری از یک طرح آبیاری قطره ای در روستای صعوه، از توابع بخش مرکزی که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه و جمعی از مسئولان شهرستان، صورت گرفت، گفت: این طرح در زمینی به مساحت پنج هکتار، باهدف صرف جویی و مدیریت در مصرف آب اجرا شده است.
محمد کریمی افزود: برای اجرای این طرح 248 میلیون ریال اعتبار هزینه شده که 110 میلیون ریال آن از محل تسهیلات تامین شده و بقیه آورده بهره بردار بوده است.
وی، لوله گذاری چاه شماره سه روستای اسفیوخ، لایروبی و مرمت قنات کامه و قنات جعفرآباد را از دیگر پروژه هایی عنوان کرد که به مناسبت دهه فجر در این شهرستان به بهره برداری رسیده است.
کریمی گفت: در سال زراعی جاری 130 پروژه با 400 میلیارد ریال در این حوزه به بهره برداری رسیده که از این میزان 110 میلیارد ریال توسط بخش دولتی و بقیه از محل تسهیلات و آورده بهره برداران تامین شده است.
79 درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره 90 هزار هکتاری زمینهای کشاورزی و باغی این شهرستان اشتغال دارند.
بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید 37 نوع محصول زراعی و 31 نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد.
یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده زعفران است که کشت آن در سطح هشت هزار هکتار از عرصه های منطقه، با تولید سالانه 34 تن محصول صورت می گیرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(