خانه / اخبار / ایران و جهان / اعلام حکم مرسی و انتخابات پارلمانی مصر در آوریل و مارس 2015

اعلام حکم مرسی و انتخابات پارلمانی مصر در آوریل و مارس 2015

همزمان با اعلام یک منبع قضایی مبنی بر صدور حکم محمد مرسی رییس جمهور برکنار شده مصر از سوی دادگاه جنایی قاهره در 21 آوریل آینده ( اول اردیبهشت 1394) کمیته عالی انتخابات این کشور نیز از برگزاری انتخابات پارلمانی در دو مرحله در ماه های آوریل و مارس آتی خبر داد .

به نقل از رویترز، یک منبع قضایی مصری روز پنجشنبه اعلام کرد که دادگاه جنایی قاهره در 21 آوریل (اول اردیبهشت 93) حکم محمد مرسی را در پرونده ای که آن را «قتل تظاهرات کنندگان» نامید، قرائت خواهد کرد.

ارتش مصر محمد مرسی را در جولای 2013 از ریاست جمهوری مصر برکنار کرد.

پرونده مذکور مرتبط با حوادثی است در خارج قصر ریاست جمهوری مصر معروف به الاتحادیه در دسامبر سال 2012 رخ داد؛ درگیری هایی که در آن ده ها معترض به اقدامات اخوان المسلمین مصر و محمد مرسی رییس جمهور وقت کشته شدند و مخالفان اخوان المسلمین می گویند این جماعت در قتل ها دست داشته است.

همزمان با این خبر، کمیته عالی انتخابات مصر در بیانیه ای اعلام کرد که انتخابات پارلمانی این کشور در دو مرحله طی ماه های آوریل و مارس 2015 برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است، مرحله اول در روزهای 21 و 22 مارس ( اول و دوم فروردین ماه 94) در خارج از مصر و روزهای 22 و 23 مارس (دوم و سوم فروردین 94) برای شهروندان داخل مصر برگزار خواهد شد.

همچنین مرحله دوم این انتخابات در 25 و 26 آوریل (پنجم و ششم اردیبهشت 94) برای خارج نشینان مصری و در 26 و 27 آوریل 2015 (ششم و هفتم اردیبهشت 94) برای مصری های داخل برگزار خواهد شد.

مصر از ژوئن سال 2012 و به دنبال انحلال پارلمان آن از سوی دادگاه عالی قانون اساسی بدون پارلمان است.

-ایرنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(